logo

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, Savunmasını Verdi

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta,  Savunmasını Verdi

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, ‘Cumhur İttifakı’nı zedeleyecek açıklamalarda’ bulunduğu gerekçesiyle ihraç edilmek üzere disiplin kuruluna verilmesinin ardından 49 sayfalık yazılı savunmasını verdi.

Usta; beyanatımı içeriğini ve anlam bütünlüğünü yansıtmayacak şekilde ve bazı yerlerini cımbızlayarak vererek bir haber referansıyla oluşan durumun gerçeği yansıtmadığını iddia etti.
Erhan Usta açıklamasında; Bu süreçte hakikatin ortaya çıkmasına yönelik parti yönetiminin hiçbir girişimde bulunmadan, savunmam alınmadan, ihraç kararına ilişkin soruşturma tamamlanmadan, ihraç etmekle aynı hukuki sonuçları doğurarak MHP üyeliğinden gelen haklarımı, parti faaliyetlerine katılmamı ve parti unvanını kullanmamı engelleyen tedbir kararı vermesi, vicdanları derinden yaralamıştır.
Disipline konu beyanımda MHP’nin kurumsal kimliğine zarar verici bir ifadem olmadığından (tam tersine partimin menfaatini savunduğumdan) kesinlikle hak etmediğimi düşündüğüm tedbir kararına 8 Ocak 2019 tarihinde itiraz ettim. Ayrıca, ekleriyle birlikte 49 sayfadan oluşan yazılı savunmamı, video görüntüleri ve ses kayıtlarıyla birlikte Merkez Disiplin Kurulu Başkanlığına) teslim ettim. Dedi.

Share
1003 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?