logo

Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hayati Tekin: “Yollar ayıbımızdır..”

Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hayati Tekin: “Yollar ayıbımızdır..”
  • Yolları düzelteceğiz.
  • Vezirköprü – Havza yolunu yapacağız.
  • Karma Sanayi sözünü verdik.
  • Et, süt entegre tesisi yapacağız.
  • Yem tesisi ve veteriner hizmeti sunacağız.
  • Çevre ilçelerle bağlantı kuracağız.
  • İnşaatı canlandıracağız
  • Göçü önleyeceğiz, İstihdamı artıracağız

Samsun İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin seçim çalışmaları kapsamında gazetemizi de ziyaret etti. Ziyareti sırasında sorularımızı da yanıtlayan
Tekin; Belediye Başkanı seçildiği takdirde İlçemiz hakkında yapmayı planladıkları çalışmaları anlattı.
Vezirköprü’de üretimi artırmak için kalıcı çözümler üretmek istediklerini kaydeden Hayati Tekin:

Ben de bir köy çocuğuyum. Köylerimizde üreticinin nasıl kalkınacağını biliyorum. Vezirköprü ve Havza’nın ortak kullanacağı et ve süt entegre tesisi kurarak hayvancılığın gelişmesini sağlayacağız. Ayrıca üreticinin kendi yemini yapabileceği kamu binası yaparak burada istihdam edeceğimiz bir veteriner ile ücretsiz bakım hizmeti vereceğiz. Dedi.
Köylerde vergi dönemi başlıyor..
İlçemizde de diğer ilçelerde olduğu gibi köylerimizde emlak vergisinden ruhsat harcına birçok vergi alınmaya başlanacağını hatırlatan

Tekin:

Bugün farkında olmasalar da köylerdeki vatandaşlarımız için maddi açıdan daha büyük külfeti taşıyacakları bir dönem başlayacak. Biz bu konuda da ne yapabiliriz diye düşündük. ‘İnsanlar başlarını sokabilmek için bir ev yapmaya kalkıyorlar, biz de buna destek olmalıyız.’ Dedik. Ruhsat harcı, proje bedeli, alt yapı bedeli gibi bir binada ciddi miktarları bulan ücretleri ödememeleri için bir proje geliştirdik. Köylerimiz için tip projeler hazırlayacağız. Vatandaş gelecek bu projeyi beğendiği takdirde fotokopisini alıp gidip eviniz yapacak. Bu sayede de biz bu ücretleri kendilerinden almayacağız. Açıklamasını yaptı.
Yollar ayıbımız..
Sorularımızı da yanıtlayan Tekin İlçenin en büyük sıkıntılarından biri olan Vezirköprü – Havza yolu hakkındaki sorumuza;

Seçimi kazandığımız takdirde Vezirköprü – Havza yolu için karayolları ile görüşeceğiz. Eğer onlar bu yolu bu yaz yapmazlarsa biz kendimiz ele alacağız. Bu biz yolu ele alarak kendimiz Büyükşehir Belediyesi olarak yapacağız. Büyükşehir Belediyesi’nin bunu yapma hakkı var. Bugüne kadar Vezirköprü’nün oyalanması anlaşılır gibi değil. Dedi.
Köy yollarının bu kadar sıkıntıya sebep olmasının bugünkü yüzyılda ayıp sayılacağını kaydeden Tekin:

Köy yollarımızı da ilçe merkezi yolları ile birlikte mutlaka çözeceğiz. Bu günkü teknoloji ile bu yollar bizim ayıbımızdır. Gerekirse gezici konkasör koyarak burada hızla yollarımızı tamamlayacağız. Dedi.
Tekin ayrıca Vezirköprü’nün özellikle gelişen Merzifon ve Bafra gibi komşu ilçelerle yol bağlantılarının düzeltilerek ya da yeni yollar açılarak sağlanması gerektiğini belirterek; bu sayede ilçenin ekonomisinin en az %15 civarında gelişme kaydedeceğini beklediklerini sözlerine ekledi.
Susuzluk kabul edilemez..
Vezirköprü’de yazın yaşanan susuzluğu biliyorum diyen Hayati Tekin:

İlçenin her tarafı su kaynağı iken, bir ilçenin susuz bırakılması kabul edilebilir değil. Bir an önce ilçemize bir arıtma tesisi kazandırarak bu sorunu kökünden çözeceğiz. Vezirköprü gibi büyük bir ilçemizde bu sorunları konuşuyor olmak bile hoş değil. Dedi. İlçenin gelişmesi için çalışma yapacaklarının sözünü veren Hayati Tekin:

Vezirköprü’de bir Karma Sanayi yapmamız şart. Biz bunun sözünü veriyoruz. Hemen yanında Merzifon ve Durağan’ın kalkınmada öncelikli olması, Havza’nın OSB’ye sahip olması sebebiyle Vezirköprü bu anlamda gelişemiyor. Burada eşitliği sağlamak için çalışacağız. Vezirköprü-Havza yoluyla birlikte büyük bir sanayi bölgesi yaratacağımız Vezirköprü bu şekilde sanayi alanında da gelişme kaydedecek ve ilçenin büyük problemi olan GÖÇ azalacaktır.

Vezirköprü’de biliyoruz ki, vatandaşımız büyük ölçüde dışarıda inşaatlarda çalışıyor. Ancak, ekonomik durum ortada. Birçoğu işsiz kalarak geri geldiler. Köylerimiz uzun zamandır en kalabalık dönemini yaşıyor. Biz göreve geldiğimiz zaman ilçemizde imarı canlandıracağız. Uzunca bir süre dışarı gitmek zorunda kalmayacaklar. Hem ilçede konut fiyatları düşecek, hem de inşaat sektörü en canlı dönemini yaşayacak. Bunun için gerekli imar planı değişikliğini yapacağız. Dedi.
Vezirköprü’de canlandırılmaya çalışılan Kenevir hakkındaki sorumuzu da yanıtlayan Tekin:

16 yıldır Vezirköprü’de iş yapmayanlar bugün kenevir diye seçim yatırımı yapmaya çalışıyorlar. Hatırlıyoruz, Çimento Fabrikası da önceki seçimlerde kullanılmıştı. Oy için yapılmaya çalıştıkları bir reklam. Ancak biz Vezirköprü’nün gücünü biliyoruz. İlçe adına yapılabilecek her işin yanında oluruz, destekçisi oluruz. Büyükşehir belediyesi olarak Vezirköprü’de kenevir üzerinden bir gelişme olacaksa bu ilçede sanayisinin de gelişmesi için elimizden geleni yaparız. Dedi.
Tekin, “istediklerimizi yapabilmemiz için halkın bize gerekli desteği vermesi gerekiyor.” diyerek sözlerini tamamladı.

Share
1031 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?