logo

Muhtarlar Günü Programı Düzenlendi

Muhtarlar Günü Programı Düzenlendi

19 Ekim Muhtarlar günü kapsamında Pazartesi günü program düzenlendi.

İlçe Kaymakamı Kudret Kurnaz’ı ziyaretle başlayan program belediye başkanlığı ziyareti ve butik otelde düzenlenen yemek programıyla devam etti.
Kaymakam Kudret Kurnaz makamında muhtarlara hitap ederek; “Sizler devletin görevlisisiniz. Bizim sizlerden tek isteğimiz kucaklayıcı olmanız.” Şeklinde konuştu.
Kurnaz; “Muhtarlık mesleği yerel yönetimlerin en büyük müesseselerinden biridir. 31 Mart’ta gerçekleştirilen muhtarlık seçimlerinde güvenlik tedbirlerimizi en üst seviyede aldık. Bunun nedeni herhangi bir olaya sebebiyet vermemekti. Ancak adaletli bir şekilde gerçekleştirilen seçimler nedeniyle ben hepinize teşekkür ediyorum. Sizlerin yaklaşımları vatandaşlarımız için oldukça önemli, bu anlamda 19 Ekim Muhtarlar gününüzü kutluyorum.” Dedi.

Kaymakamlık makamındaki ziyaretin ardından Belediye Başkanı Edis’i makamında ziyaret eden muhtarlar yapılan hizmetler için Başkan Edis’e teşekkür ederken, eksikleri de dile getirdiler.
Başkan Edis ise; “Büyükşehir Belediyemizle gerçekleştirdiğimiz hizmet protokolümüz kapsamında çalışmalarımız daha iyi bir ivme kazandı. Türkiye genelinde 3.olmamızın mimarı sizlersiniz. Sizlerden istediğimiz çalışmalarımızı iyi bir şekilde izlemenizdir.
Vezirköprü’yü birlikte yöneteceğiz. Vezirköprü Kenevir’de bu yıl zarar etse bile önümüzdeki yıllarda bunun mükafatını elbette alacaktır. Bundan hiç şüpheniz olmasın.” Dedi.

Başkanlık makamında gerçekleştirilen ziyaret sonrası Belediye Başkanlığı tarafından Butik Otel’de muhtarlar onuruna yemek verildi.
Butik Otel’de düzenlenen yemekte muhtarlara hitap eden Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis; “19 Ekim’de düzenlemeyi planladığımız etkinliğimizin hafta sonuna gelmesi dolayısıyla bugüne aldık. Hepinizin 19 Ekim Muhtarlar Günü kutlu olsun.” Dedi.
Kaymakam Kurnaz ise; “Muhtarlık yerel yönetimin en önemli müessesesidir. İsteyen istediği zaman aday oluyor ve kendisi seçilebiliyor. Muhtarlık hakikaten çok zor bir iş. 2014 yılından itibaren köy muhtarlığı sona ererek mahalle muhtarı oldunuz. Yasal olarak bazı eksik haklarınız olsa zamanla bunlar giderilecektir. Görev ve sorumluluklarınız halen devam etmekle birlikte size verilen bazı haklara halen sahip değilsiniz.
Biz muhtarlık seçimlerinin güvenliğinden endişe ediyorduk. Fakat bu seçimlerde herhangi bir asayiş olayı yaşanmadı. Bu anlamda size yakışır bir şekilde seçim ortamı sağlamanızdan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum. Sizler sadece size oy verenlerin değil, seçildiğiniz mahallelerin temsilcilerisiniz. Hepinizin muhtarlar günü kutlu olsun.” Dedi.

Share
154 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?