logo

Muhtarlardan Büyükşehir Çıkarması

Muhtarlardan Büyükşehir  Çıkarması

İlçemiz mahalle muhtarları Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’i ziyaret ederek sorunlarını dile getirdiler.

Cuma günü Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’i ziyarete giden Kapaklı Mahallesi Muhtarı Süleyman Sarıdağ, Yurtdağı Mahallesi Muhtarı Metin Çankaya, Ayvalı Mahallesi Muhtarı İlhan Kaya, Paşa Mahallesi Muhtarı Arslan Ak, Başalan Mahallesi Muhtarı İbrahim Özkan, Mahmatlı Mahallesi Muhtarı İsmail Kapusuz ve Duruçay Mahallesi Muhtarı Ömer Çalışkan mahallelerinde yaşadıkları sorunları Başkan Demir’e ilettiler.
Başkanlık makamında gerçekleştirilen ziyarette Başalan grup yolu ve Vezirköprü’den Durağan’a kadar olan grup yollarındaki sorunlar hakkında muhtarlar başkan Demir’e bilgi verdi.
2500 metrelik stabilize yol ve 10 Km’lik beton yol çalışması için söz alan muhtarlar, Başalan Mahallesi’nden Duruçay’a kadar olan yolun tamamen bozuk durumda olduğunu ve bu yolun yapılması gerektiğini ifade ettiler.
Başkan Demir ise, yolun programa alındığını hava şartlarının durumuna göre 2500 metrelik stabilize yolun asfaltlanacağını ve Başalan-Duruçay arasının ise zemin çalışmasının ardından yine hava şartlarının uygunluğuna göre bu yıl yapılamasa bile 2020 yılında bu yolun da programa alınacağını ifade etti.
Demir ayrıca, Duruçay yolunun Durağan yoluna göre daha önemli olduğunu ancak herhangi bir çalışma yapılamadığını ifade ederek en kısa sürede bu yolun çalışmasının yapılacağını da sözlerine ekledi.
Muhtarlar, ayrıca Başalan’dan Duruçay’a kadar olan yolun tek köyün yolu olarak göründüğünü ifade etseler de yaz aylarında 30’dan fazla yaylacının bu yolu kullanarak ulaşım sağladıklarını ifade ettiler.

Share
162 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?