logo

Müjde… Vezirköprü İlçe Bazlı Teşvik Kapsamına Alındı

Müjde… Vezirköprü İlçe Bazlı  Teşvik Kapsamına Alındı

Vezirköprü’yü yıllardır geri bırakan TEŞVİK uygulamasında yeni alınan kararla, Samsun’un 8 ilçesiyle birlikte TEŞVİK kapsamına alındı. Alınan karara göre Vezirköprü diğer 8 ilçeyle birlikte Samsun’dan ayrı değerlendirilecek.

2846 sayılı Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar ile Samsun’un Kavak, Havza, Alaçam, Yakakent, Vezirköprü, Salıpazarı, Asarcık ve Ayvacık ilçeleri teşvik kapsamına alındı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla 20 Ağustos tarihinde alınan karara göre Vezirköprü’nün de içinde bulunduğu Samsun’un 8 ilçesi artık 4. Bölge olarak değerlendirilecek.
Bir başka deyişle Vezirköprü de artık Amasya ve Merzifon gibi yatırım desteklerinden faydalanabilecek.
Daha önce Samsun Yatırım Teşvik Bölgelerinde 3. Bölgede yer alıyor, Vezirköprü de dahil 8 ilçe de aynı şekilde 3. Bölgede görülüyordu.
Bölgesel teşvik uygulamaları kapsamında, kararda yer alan Türkiye’nin muhtelif yerlerindeki ilçelerde gerçekleştirilecek yatırımlar, ilçenin bulunduğu ilin bir alt bölgesine sağlanan bölgesel desteklerden (Vezirköprü için 4. Bölge) ; söz konusu ilçelerin organize sanayi bölgelerinde veya endüstri bölgelerinde gerçekleştirilecek yatırımlar ise bulunduğu ilin iki alt bölgesine sağlanan bölgesel desteklerden yararlanacak.
İlçelerdeki OSB’lere yapılacak yatırımlar ise 5. Bölge olarak değerlendirilecek ve buralara yapılacak yatırımlar indirim ve teşviklerden daha fazla yararlanacaklar.
Resmi gazetede yayınlanan karar ile Samsun’un ilçelerinden Havza, Kavak, Alaçam, Yakakent, Vezirköprü, Salıpazarı, Asarcık ve Ayvacık ilçeleri artık Bölgesel teşvik uygulamasında Samsun’dan farklı değerlendirilecek.

Share
336 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?