logo

Mustafa Demir: “Vezirköprü’de Sanayi çalışmaları var.”

Mustafa Demir: “Vezirköprü’de Sanayi çalışmaları var.”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun’da yürütülen Sanayi çalışmaları arasında Vezirköprü Sanayi Bölgesi çalışmasının da olduğunu ve tamamlandığında bölgeye önemli katkısı olacağını kaydetti.
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, tersane alanının sanayi bölgesi olmasına karar verildiğini belirterek, Samsun’da 30 bin kişiye iş kapısı sağlayacaklarını söyledi.
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin Samsun ziyaretinde şehrin tüm dinamikleriyle yapılan toplantıda tersane alanın sanayi bölgesi olması konusunda karar alındığını kaydetti. Demir, yeni sanayi bölgesi ile Samsun’da 30 bin kişiye iş kapısı sağlayacaklarını, ilçelerdeki OSB’lerin de faaliyete geçmesiyle Samsun’un ekonomik alanda kalkınacağını açıkladı.
Samsun OSB çalışmaları başladı
Yeni sanayi bölgesi için çalışmalara başladıklarını kaydeden Başkan Demir, “Bizim projemizde 3 bin 500 dönümlük yeni bir sanayi bölgesi kuracağımızı ifade etmiştik. Son 7 ayda Samsun’a 10’a yakın bakanımız geldi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli şehrimize ziyaret düzenlediler. DSİ’de yapılan toplantıda oranın sanayi bölgesi olabileceğini, olması gerektiğine karar verildi. Şu anda da çalışmaları başlattık” dedi.
30 Bin kişilik istihdam
Yeni sanayi bölgesine doğrudan 5 milyar yatırım yapılacağını belirten Başkan Demir, “Samsun’da bize ulaşan kesin talep 5 milyar TL’nin üzerinde yatırım. Çalışacak olan işçi sayısı da planlamamıza göre 30 bin civarında. Bu konuda çok büyük bir mesafe kat ettik ve çalışmalara başladık.” Diye konuştu.
Vezirköprü’de çalışma var
Samsun’un istihdam ve sanayi yatırımları noktasında en önde gelen şehirlerden olacağını ifade eden Başkan Demir: “Kavak Organize Sanayi Bölgesi şu anda dolma aşamasında. 2. etabını devreye alacağız. Vezirköprü’de bir çalışmamız var. O tamamlandığında fevkalade bir katkı sağlayacak. Bu arada Çarşamba OSB’nin alt yapı yatırımlarıyla ilgili bakanlarımızla mutabakata vardık. Onun da hızlı bir şekilde alt yapısı yapılacak. Şu anda yapılı olsa tamamı dolu olurdu Çarşamba OSB’nin. Yine Çarşamba’da tekstil alanında bir alan oluşturuluyor. 4 bin civarında istihdam sağlayacak bir proje de 2020 yılında hayata geçirilecek.” Dedi.

Share
365 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?