logo

Ne olmak istemezsiniz?


Göktan Tek'er
goktanteker@hotmail.com

“Vezirköprü’de ne olmak istemezsiniz?” Diye sorsanız sanırım sayacaklarımın ilk sıralarında İktidar Partisi İlçe Başkanlığı olurdu.
Burada İlçe Başkanlarının işe yaramadıklarını, çalışmadıklarını söylemeye çalışmıyorum. İyi niyetle ellerinden geleni yapma gayreti içinde olduklarını, dertleri yukarılara anlatmaya çabaladıklarını biliyorum. Bununla birlikte, söyledikleriniz ya da olacak’lar değil, yapılmış ve olmuşlar değerli.
Çevre ilçelerle kıyaslayınca neden böyle söylediğimiz açıkça ortaya çıkıyor.
Yol gibi (yapılan eylemcikle artık istenip istenmediği karıştırılan) bir ihtiyacı ele alsak sadece Vezirköprü’nün yolları yapılmamış, 25 yıl öncesinin haliyle duruyor.
Bu temel ihtiyacın dışında…
Havza İlçe Başkanı olsaydım mesela;
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, Organize Sanayi gibi istihdam da yaratacak yatırımların yanı sıra TURİZM Lisesi’ni almak bile bana yeter diye hava atardım.
Kavak İlçe Başkanı olsaydım mesela;
Organize Sanayi ve Cezaevi gibi büyük istihdam yaratacak projelerin yanı sıra Orman İşletme Müdürlüğü’nü de ilçeme kazandırdım diyerek yanıma yanaştırmazdım.
Ladik İlçe Başkanı olsaydım mesela;
Sizin uyanmaya çalıştığınız turizm için istediğiniz yatırımların tamamı benim Akdağ’a yaptırdığım oteller kadar etmiyor deyim keserdim.
Ayvacık İlçe Başkanı olsaydım mesela;

Eynel Köprüsü bile sizin yıllarca lafını ettiğiniz Şahinkaya’ya istediğiniz köprüye bedel der geçerdim.
Terme İlçe Başkanı olsaydım mesela;
Sizin yıllardır birinciyi bitirmeye çalıştığınız Devlet Hastanesi’nin üzerine ben ikinciyi bitirtip açtım, onu bile eskittim diyerek konuşturmazdım.
Bafra İlçe Başkanı olsaydım mesela;
Yüksekokulunuzda bu kadar zaman sonra sınav yapıyoruz diye seviniyorsunuz ama ben bu arada ikinci fakülteyi aldım, siz turizm diyorsunuz ama ‘bölümü’ bende; cezaevi falan saymayacağım bile.
Çarşamba İlçe Başkanı olsaydım mesela;
Size anlatmaya gerek göreceğim bir şey yok, gelip Çarşamba’yı görün, farkı göreceksiniz! der bırakırdım. Organize Sanayi’den bahsetmezdim bile.
Vezirköprü İlçe Başkanı olsaydım eğer boynum bükük, yüzüm düşük şekilde bunlara cevap veremeden geçerdim. Elimde söyleyebileceğim tek bir söz ile…

Share
142 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İlla gidecekse Emniyet Müdürlüğü gitmeli

  22 Haziran 2022 Köşe Yazıları

  Giderek Havza'ya doğru ilerlemekte olan Vezirköprü'de özellikle hastanenin yeni binasına taşınmasından sonra bir dağınıklık yaşanmaya başladı. Belediye binasının da olduğu şehir merkezi merkez olmaktan çıkarken eski hastaneye doğru olan kısımda da esnafın eski işgücünü yakalaması güçleşti. İlçemizde Belediye binası ve Hükümet Konağı'nın da merkezden taşınarak Esentepe Mahallesi'ne gitmesine çalışıldığı haberleri yayıldı. Hükümet Konağı için gidiş şimdilik durdu. Ancak Vezirköprü Belediyesi'nin Esentepe'deki Tır Garajı olarak bilinen alana gitm...
 • HAVANDA SU MU DÖVÜYORUZ?

  22 Haziran 2022 Köşe Yazıları

  Yıllardan beri tartışır dururuz. Bu ilçe de turizmi geliştirelim, ancak turizmle kalkınırız sanısındayız. İlçe de sanayi geliştirelim, ancak sanayi ile kalkınırız, göçü sanayi ile durdururuz umuduyla… İnşaat sektörü zaten ölü yatırım. Son yıllarda zaten herkes müteahhit oldu. İnşaat sektörü, ne göçü durdurdu ne de kalkınmayı sağladı. Ancak her köşede bir milyoner yarattı. Toplumsal kalkınmaya olumlu bir etkisi olmadı. Peki; tarım yöresi olan Türkiye nüfusunun tersine, nüfusunun % 70'inin kırsalda yaşadığı Vezirköprü'de, neden tarım...
 • Tatil Sürecini Nasıl Değerlendirmeliyiz?

  22 Haziran 2022 Köşe Yazıları

  Yoğun ve yorucu bir eğitim yılının ardından tatil sürecine girdik. Dönemin yoğun ve yorucu olmasının nedeni pandemiden kalan birikmiş enerjinin bazen ertelenmiş çalışmaların ve edinilmiş alışkanlıkların okula uyumu zorlaştırması oldu. Yine de tüm bunlara rağmen uyum sürecine genel olarak girildi ve dönem bitirildi. Şimdi bizi güzel bir tatil süreci bekliyor. Okul dönemi çocuklar ve veliler için zorlayıcı olsa da tatil dönemi de hem çocuklar hem veliler için belirsizlik oluşturabiliyor. Çocukların gün içinde neler yapacağı, ailelerin sürekli...
 • Küçük Sanayi yapılabilir mi?

  15 Haziran 2022 Köşe Yazıları

  Vezirköprü'de beklenen işlerden biri de Küçük Sanayi Sitesi. Belediye'nin öncüsü olduğu çalışmayla Avdan Bölgesi'ndeki Karma OSB'nin yapılacağı söylenen alanın yanına mı yapılacak, yoksa Ticaret ve Sanayi Odası'nın öncülüğünde kurulan Vezirköprü Karma Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi ile yürütülen çalışmanın bir ürünü mü olacak, ya da Vezirköprü'de yeni bir küçük sanayi sitesi olabilecek mi? Birlikte göreceğiz. Bu çalışmaların başlangıcından haberdar olmakla birlikte, küçük sanayiler hakkında yaşanan gelişmelerden büyük kısmın haberinin olmadığ...