logo

Offroad Heyecanı Kaldığı Yerden Devam… Petlas Türkiye Offroad Şampiyonası 14-15 Mayıs’ta Vezirköprü’de

Offroad Heyecanı  Kaldığı Yerden Devam… Petlas Türkiye  Offroad  Şampiyonası  14-15 Mayıs’ta  Vezirköprü’de

İki yıllık aranın ardından Vezirköprü’de Offroad heyecanı için tarih belli oldu.

İlçemizde başladığı 2014 yılından bu yana izleyenlerin büyük ilgisini kazanan ve her geçen yıl üzerine daha fazla tecrübe katarak offroad heyecanını en üst seviyede yaşatan Vezirköprü Offroad yarışları, iki yıllık aranın ardından yeniden pistlere dönüyor.
Bu yıl Petlas ana sponsorluğunda düzenlenecek olan 2022 Türkiye Offroad Şampiyonası’nda TOSFED (Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu) takvimi açıklandı.

İlk start Antalya’da
Federasyon tarafından açıklanan Petlas Türkiye Offroad Şampiyonası Takvimi’ne göre 26-27 Mart 2022 tarihinde start alacak ilk müsabaka Antalya’da Antalya Offroad kulübünün ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

14-15 Mayıs’ta Vezirköprü’de
İlçemizde büyük bir ilgi odağı haline gelen ve Vezirköprü Offroad Kulübünün ev sahipliğini yapacağı yarışlar ise 14 – 15 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek.
Etkinlikle ilgili olarak gazetemize konuşan Vezirköprü Offroad Kulüp Başkanı Abbas Tasalı; “Kulüp olarak sporun tanıtım gücüne sonuna kadar inanıyoruz.” Dedi.
Tasalı, “Kulübümüz, şehrimizde önceki yıllarda; 2014 TOSFED Trial Kupasına, 2015, 2016, 2017, 2018 Türkiye Ulusal Offroad Şampiyonalarına, 2019 yılında ise Ulusal Trial Şampiyonasına ve birçok kez Karadeniz Bölgesinde yapılan kupalara ev sahipliği yapmıştır.
Türkiye Offroad Şampiyonası kapsamında yapılan yarışlar arasında Yılın En İyi Organizasyon ödülüne dört sene layık görülen kulübümüz, otomobil sporlarının gelişmesi ve bölgemizin tanıtımına dair birçok projede yer almıştır.
Son dönemlerde otomobil sporlarının ülkemizde hak ettiği ilgiyi görmesi ve offroad gibi branşların daha büyük kitlelere ulaşması için büyük bir çaba ve destek veren Federasyonumuz, kulübümüzü tekrar ulusal yarış takvimine dahil etmiştir.
Vezirköprü Offroad Kulübü olarak, bölgemizde yer alan kamu kurumlarının, sponsorlarımızın ve federasyonumuzun desteğiyle başarılı bir organizasyon yapacağımızdan eminiz.” dedi.
Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis ise, 14-15 Mayıs’ta Vezirköprü’de yapılacak olan Petlas Türkiye OFF-ROAD Şampiyonası 2. Ayak Veziroff Yarışı’nı organize edeceklerinden mutlu olduklarını dile getirdi.
Başkan Edis, yaptığı açıklamada, “Belediye olarak, Veziroff ile yapmış olduğumuz başarılı çalışmalar neticesinde tekrardan ilçemizde ulusal bir yarış organizasyonu yapacağımızdan çok mutluyuz. Türkiye Off- Road Şampiyonası’nın yedi ayağından biri, bu sene ilçemizde yapılacak. Ulusal nitelikli bu organizasyona bir kez daha ev sahipliği yapacak olmanın heyecanını ve gururunu yaşıyoruz.” dedi.
Toplam 7 yarıştan oluşan Petlas Türkiye Offroad Şampiyonası 18-19 Haziran 2022 tarihinde Ankara’da ANDOFF, 23-24 Temmuz 2022 tarihlerinde Trabzon’da Troff, 10-11 Eylül 2022 tarihlerinde Sakarya’da 54 OSK, 08-09 Ekim 2022 tarihlerinde Denizli’de DENDOFF ve 26-27 Kasım 2022 tarihlerinde ise Kahramanmaraş’ta KAROFF mücadelesiyle son bulacak.

Share
35 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?