logo

Offroad heyecanı üç gün sürecek…. Veziroff Yarışları 13-14-15 Mayıs’ta…

Offroad heyecanı üç gün sürecek…. Veziroff Yarışları  13-14-15 Mayıs’ta…

İki yıllık aranın ardından Vezirköprü’de Offroad heyecanının Şubat ayında 14 ve 15 Mayıs’ta yapılacağı açıklanmıştı. Vezirköprü Offroad Kulübü tarafından yayınlanan yeni bilgilendirmede 2022 PETLAS Türkiye Offroad Şampiyonası Vezirköprü Yarışı’nın 13-15 Mayıs tarihleri arasında Vezirköprü’de organize edileceği duyuruldu.

İlçemizde başladığı 2014 yılından bu yana izleyenlerin büyük ilgisini kazanan ve her geçen yıl üzerine daha fazla tecrübe katarak offroad heyecanını en üst seviyede yaşatan Vezirköprü Offroad yarışları, iki yıllık aranın ardından yeniden bu kez üç gün olarak pistlere dönüyor.
Bu yıl Petlas ana sponsorluğunda düzenlenecek olan 2022 Türkiye Offroad Şampiyonası’nda TOSFED (Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu) takvimi Şubat ayında açıklanmıştı.

İlk start Antalya’da
İlk startın federasyon tarafından açıklanan Petlas Türkiye Offroad Şampiyonası Takviminde 26-27 Mart 2022 tarihinde Antalya’da Antalya Offroad kulübünün ev sahipliğinde gerçekleştirileceği belirtildi.
13-14-15 Mayıs’ta Vezirköprü’de
İlçemizde büyük bir ilgi odağı haline gelen ve Vezirköprü Offroad Kulübünün ev sahipliğini yapacağı yarışlar ise iki gün yerine 13-14 – 15 Mayıs tarihlerinde olmak üzere üç günlük programla gerçekleştirile-ceği öğrenildi.
Şubat ayında etkinlikle ilgili olarak gazetemize konuşan Vezirköprü Offroad Kulüp Başkanı Abbas Tasalı; “Kulüp olarak sporun tanıtım gücüne sonuna kadar inanıyoruz.” Dedi.
Tasalı, “Kulübümüz, şehrimizde önceki yıllarda; 2014 TOSFED Trial Kupasına, 2015, 2016, 2017, 2018 Türkiye Ulusal Offroad Şampiyonalarına, 2019 yılında ise Ulusal Trial Şampiyonasına ve birçok kez Karadeniz Bölgesinde yapılan kupalara ev sahipliği yapmıştır.
Türkiye Offroad Şampiyonası kapsamında yapılan yarışlar arasında Yılın En İyi Organizasyon ödülüne dört sene layık görülen kulübümüz, otomobil sporlarının gelişmesi ve bölgemizin tanıtımına dair birçok projede yer almıştır.
Son dönemlerde otomobil sporlarının ülkemizde hak ettiği ilgiyi görmesi ve offroad gibi branşların daha büyük kitlelere ulaşması için büyük bir çaba ve destek veren Federasyonumuz, kulübümüzü tekrar ulusal yarış takvimine dahil etmiştir.
Vezirköprü Offroad Kulübü olarak, bölgemizde yer alan kamu kurumlarının, sponsorlarımızın ve federasyonumuzun desteğiyle başarılı bir organizasyon yapacağımızdan eminiz.” dedi.
Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis ise, 13-14-15 Mayıs’ta Vezirköprü’de yapılacak olan Petlas Türkiye Offroad Şampiyonası 2. Ayak Veziroff Yarışı’nı organize edeceklerinden mutlu olduklarını dile getirmişti.
Yarışımıza ait Seyirci Özel Etabı 15 Mayıs 2022 Pazar Saat: 10.30’da Vezirköprü İncesu Mevkiinde günün ilk startı ile başlayacaktır.

Share
16 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?