logo

Öğrenciler İstismara Dikkat Çekti

Öğrenciler İstismara Dikkat Çekti

Ahmet Faik Edis Kız Anadolu Lisesi öğrencileri son zamanlarda giderek yaygınlaşan çocuk istismarına dikkat çekmek için yürüyüş yaptı.

Yaklaşık 300 kişilik öğrenci grubunun yürüyüşüne halktan da büyük destek geldi. Grup “Çocuk İstismarı”na dikkat çekmek amacıyla siyah elbise ve yüzlerine yaptıkları kelebek figürleriyle “Çocuk susar sen susma ve idam istiyoruz” sloganlarıyla Cumhuriyet Meydanına yürüdü.

Cumhuriyet Meydanında “İstismara İdam İstiyoruz” sloganlarıyla seslerini duyuran grup sözcüsü Münevver İdareci yaptığı konuşmada; “Küçük kız kardeşimize yapılan cinsel istismara rağmen susan ebeveynlerin ve susan genç arkadaşlarımızın sesi olmak için toplandık. Her gün ‘Küçük kıza tecavüz ettiler’ haberleri gündemimize geliyor. Bu olaylarda ölen çocuklarımızın arkasından neden yas tutarak sessiz kalıyoruz. O küçücük bedenlere sapıkça bakarken kendilerinden iğrenmeyenlere kayıtsız kalmak istemiyoruz. İnsanlar susanları sahipsiz zannediyor ama onlar sahipsiz değil. Onların sesi bizleriz. Öncelikle anne ve babalara sesleniyoruz; lütfen çocukların ahlaki gelişimini önemseyin. Devletimize sesleniyoruz; lütfen bu olaylar yaşanmadan önlem alın ve idam cezası ile cezalandırın. Çocuk bedenine dokunana idam istiyoruz!”dedi. Ardından Esra Duran konuyla ilgili şiir okudu.

 

Share
997 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?