logo

Öğrencilerden Afrin’e Destek

Öğrencilerden Afrin’e Destek

İlçemiz Lise öğrencileri “Afrin Operasyonuna Destek ve Şehitlerimize Minnet” için Jandarma önünden Cumhuriyet Meydanına kadar yürüyüş gerçekleştirdi.

Kalabalık öğrenci grubunun katıldığı yürüyüşün sona erdiği Cumhuriyet Meydanında Öğrenci temsilcisi Hüseyin Canpolat bir konuşma yaptı.

Vezirköprü Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, Jandarma ve Emniyet mensuplarının izniyle gerçekleştirilen yürüyüşte Lise öğrencileri Jandarma önünden Cumhuriyet Meydanına kadar yürüyüş gerçekleştirdikten sonra İlçe Öğrenci Temsilcisi Başkanı ve Köprülüler Anadolu Lisesi öğrencisi Hüseyin Canbolat yürüyüş sonrasında gerçekleştirdiği konuşmada; “Vezirköprü Öğrenci Meclisi olarak bütün liselerimizin, Kaymakamımızın, Belediye Başkanımızın, okul müdürlerimizin ve kıymetli vatandaşlarımızın katkılarıyla gerçekleştirdiğimiz “Afrin Operasyonuna Destek ve Şehitlerimize Minnet” yürüyüşümüze ve anma törenimize gösterdiğiniz hassasiyetten ötürü teşekkürü borç biliyor, hepinize saygılar sunuyoruz.

Öncelikle birliğimizi tazelediğimiz, milli duygularımızı yeniden yaşadığımız ve şehitlerimizi minnetle andığımız için gururluyum.

Her karışı şehit olan ve toprağından şüheda fışkıran bu memlekete göz dikenler tarihte varlığını sürdürmüşlerdir. Ancak bu memleket tarihte Türk’tü ve ebediyen Türk kalacaktır.

Bu memlekette Ertuğrullar tükenmeyecek. Yavuzlar tükenmeyecek ve Mustafa Kemaller ölmeyecek. Bu vatan bölünmeye-cek, bölemeyecekler.” Şeklinde konuştu.

Share
780 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?