logo

Öğrenime önümüzdeki ders yılı başlanacak. Terme’ye Yüksekokul Açıldı Vezirköprü Uyuyor mu? 3 Aralık 2000 Pazar

Öğrenime önümüzdeki ders yılı başlanacak. Terme’ye Yüksekokul Açıldı Vezirköprü Uyuyor mu? 3 Aralık 2000 Pazar

Terme (Özel)
Samsun’un yüksekokul olmayan birkaç ilçesinden biri olan Terme’de yüksekokula kavuştu.
Başta Kaymakamları olmak üzere Terme’nin ileri gelenlerinin yoğun çalışması sonucu, okulun Halk Eğitim binasında açılması kararlaştırıldı. 19 Mayıs Üniversitesi yöneticileri de kendilerine yardımcı oldu. Önümüzdeki ders yılı öğrenime geçecek olan Terme Yüksekokulu’nda Bilgisayar ve Muhasebe ağırlıklı öğrenim yapacağı bildirildi.

Vezirköprü
Vezirköprü Yüksekokulu için henüz bir girişimden söz edilemiyor. Yapılmakta olan binasının bitmesi için 400 Milyar ödenek gerekiyor. Bunun da iki üç yıl daha sürebileceğinden söz ediliyor.
Köylü-Devlet İşbirliği Yağcı ve Elbeyi Köyü’ne Kanalizasyon
Vezirköprü’de köyler (bokluk) döneminden (kanalizasyon) dönemine geçme çalışmaları sürdürüyor.
Yıllarca ilkel şekilde süren ve birçok mikroplu hastalıklara yol açan (gübrelik) şekli, köylerimiz halkınca da doğru bulunmamaktadır.
Kaymakam Şevket Cinbir’in verdiği bilgiye göre: Elbeyi’nin kanalizasyon işi bitti. Hizmete açıldı. Yağcı Köyü’ndeki sürüyor. Kaymakamlık borularını veriyor, köylü işçiliğini karşılıyor.
Türkiye Çapında İşçi Memur Eylemi
Hükümetin verdiği zammı az bulan memur ve işçi eylemi tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de sürdü.
Çeşitli sendikalar ve Eğitim-Sen gibi kitle örgütlerin düzenlediği eylem için Atatürk İş Merkezi’nde toplandılar.
Okullar ders yapmadı. Resmi daireler, okullarda öğretmenler eyleme katıldılar.
Altınkaya Baraj Gölü’nde Ceset Bulundu
Bafra ilçesi Altınkaya Baraj Gölü’nde bir erkek cesedi bulundu.
Alınan bilgiye göre, Kızılırmak üzerinde kurulan Altınkaya Baraj Gölü’nün, Doğankaya Köyü Ada yöresinde vatandaşlar bir erkek cesedi buldular.
Yetkililer, cesedi bulunan kişinin kimliğinin belirlenmesine çalışıldığını, ölüm nedeninin ise, yapılacak otopsiden sonra anlaşılacağını söylediler.
Ramazan’da sıkıntı…
İftar Topu ve Okullar
Akşam iftar topunun atıldığı 16.18 ile 17.30’da okulların civarına gidenler, orucunu daha açmamış velilerin çocuklarını beklediğini görürler.
Okulların çift tedrisat yapması, günlerin kısa olması, bir kısım öğrencilerin öğleden sonra okulda olması gerekli. Oruçlu olan öğrenciler, onların velileri ile öğretmenleri sıkıntıya sokmaktadır.
Acaba bu sıkışık duruma bir çare bulunamaz mı? Diye soruluyor.
Temizlikten Yakınma
Kuruçay Mahallesi’nin yapılmayan yolları, Yenikent gibi bazı mahallelere (süpürge vergisi alınmasına rağmen) süpürge, bir başka deyimle temizlikçi gitmemesinden yakınılıyor.
Samsun Valiliği’nin dikkatine!…
Yollar Hayvan Dolu!
Pazar günü Samsun yada Havza tarafına gidenler, radarıyla, çeşitli trafik ekipleriyle sıkı bir denetim yapıldığını gördüler. Gerçi bunların bir kısmı bürokrasiyle ilgiliyse de yine bir noktada denetim vardı.
Fakat sorumsuz çobanlar, hayvanlarını yollara salmakta, bu da kazalara neden olmaktadır.
SSK Sağlık İstasyonu Açıldı
İlçemizde sigortalıların ihtiyacı olan SSK Sağlık İstasyonu, bir bayan doktorun atanmasıyla, Fazıl Ahmet Paşa Mahallesi 3.Kültür Sok.’da tekrar faaliyete geçti.
Para cezası var…
Kimlik Bildirme Zorunluluğu
1774 Sayılı Kimlik Bildirme Kanunu gereğince, ilçe merkezinde ikamet edip de bugüne kadar Kimlik Bildiriminde bulunmayan konut sahipleri ile kiracıların en geç 31 Aralık 2000 tarihine kadar İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne müracaatları gerekmektedir.
Aksi takdirde 1774 Sayılı Kimlik Bildirme Kanununa göre kimlik bildiriminde bulunmayanlara para cezası verilecektir.

Share
63 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?