logo

Öğretmenevi için Başkan Edis’e 5 milyonluk yetki

Öğretmenevi için Başkan Edis’e 5 milyonluk yetki

Cumhuriyet Meydanı’na yapılması planlanan Katlı Otopark Projesi için alınacak son yer olarak kalan Öğretmenevi için çalışmalar sürüyor.

Öğretmenevi olarak kullanılan binanın, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Vezirköprü Belediyesi tarafından yapılacak olan Çok Katlı Yer Altı Otoparkı ve Meydan Düzenlemesi Projesi kapsamında olması nedeniyle buranın projeye dahil edilme çalışmaları sürüyor.

Konuyla ilgili olarak Belediye Meclisinde açıklamada bulunan başkan Edis, “Tören alanında bulunan Cumhuriyet Meydanı’ndaki katlı otopark yapacağımız alanda bulunan üç adet mülkiyet vardı, ikisini çözdük. Sırada öğretmenevi binası vardı. Bu öğretmenevi konusu da şu ana kadar çözülmedi. Onların taşınması için Havza yolu üzerindeki Turizm Okulu’na taşınması için bakanlık şu anda yetkiyi vermedi. Biz çıkarsak belediye burayı işgal eder mantığıyla orası da bekliyor. Buranın yetki alınması için sizden yetki istiyoruz. Bu meydanı yıkarsak o meydanı komple boş hale getireceğiz ve katlı otoparkın yapılabilmesi için uygun hale gelmiş olacak. Şu anda tek engel olan burası.” Dedi.

Bu kapsamda geçtiğimiz hafta yapılan Vezirköprü Belediye Meclisi’nde Başkan Sadık Edis’e 5 milyon liraya kadar kredi kullanma yetkisi verildi.

Başkan Edis, “Bu katlı otopark projesinin yapılması için buranın kamulaştırılarak yıkılması gerekiyor.” Dedi.
Başkan Edis, bu yetkiyle belirtilen taşınmazı (Öğretmenevi’ni) satın alabilecek, takas yapabilecek veya trampa edebilecek. Karar üyelerin oy birliği ile alındı.

Share
11 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?