logo

Öğretmenevi takasında pürüz..

Öğretmenevi takasında  pürüz..

Vezirköprü’de Cumhuriyet Meydanı’nın altına yapılması planlanan katlı otopark için Öğretmenevi takasında pürüz çıktığı öğrenildi.

Vezirköprü’nün otopark ihtiyacı için başlatılan çalışmalar kapsamında Cumhuriyet Meydanı’na yapılması planlanan katlı otopark için takası düşünülen Öğretmenevi ile Vezir Otel ve Restaurant’ın takas işine Milli Eğitim’in onay vermediği öğrenildi.

Daha önce Diyanet Vakfı ile Vezirköprü Belediyesi arasında anlaşma sağlanamamış, Diyanet Vakfı’nın uhdesindeki bina için kamulaştırma kararı talep edilerek mahkemeye verilmişti.
Edinilen bilgiye göre; Öğretmenevi ile Vezir Otel ve Vezir Restaurant’ın takas işinde de pürüz çıktı.
Milli Eğitim Bakanlığı’nın Vezir Otel ve Restaurant’ın bulunduğu alanda yerlerin tamamının Milli Eğitim’e devredilmesi koşuluyla Öğretmenevi ile takas edilebileceğini söyledi.
Ancak 7 tapusu özel işletmelerde olan binanın tamamının Milli Eğitim’e verilmesi mümkün değil. Bu yüzden Öğretmenevi ile Vezir Otel ve Restaurant’ın takası planının suya düştüğü, yapılması planlanan otopark için bahsi geçen alanın da dışında kalacak şekilde yeni bir proje hazırlandığı iddia ediliyor.
Vezirköprü Beldiyesi’nin Vezir Otel ve Restaurant’ı Öğretmenevi ile takas etmese bile tamiratını bitirdikten sonra kendilerinin işleteceği belirtiliyor.

Share
233 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?