logo

Öğürlü’deki Yangın Evi Kül Etti

Öğürlü’deki Yangın Evi Kül Etti

İlçemizin Öğürlü Mahallesi’nde Perşembe gecesi meydana gelen yangında bir ev tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi.

Edinilen bilgiye göre Perşembe gecesi 23.15 sularında meydana gelen yangında Mehmet Türkmen’e ait olduğu öğrenilen evde mutfaktan başladığı öğrenilen yangında evdekiler çatıdan düşen kiremitle uyandıkları sırada yangını fark ederek evden uzaklaştılar.

Yangını gören mahallelilerin itfaiye ekiplerine haber vermesi sonucu olay yerine gelen ekipler yangına müdahale etseler de ev tamamen kullanılamaz hale geldi.

Evli ve üç çocuk babası olduğu öğrenilen Mehmet Türkmen’in evinde meydana gelen yangın sonrası mahallelilerce aileye destek verildi.

Yardım Kampanyası Başlatıldı

Yangın sonrası gazetemize bilgi veren Öğürlü Mahallesi Muhtarı Cemil Esen; “Yangında ailemizin evi tamamıyla kullanılamaz duruma geldi. İtfaiye ekipleri olaya zamanında müdahale ettiler ancak evin ahşap olması durumu zora soktu. Allah’tan ailenin hiçbir ferdine zarar gelmemesi bizi memnun eden tek nokta oldu. Yangın söndürüldüğünde geriye evden sadece beton yığını kalmıştı. Biz de mahalleliler olarak bir havuz oluşturduk ve ailenin yeniden bir eve kavuşabilmesi adına çalışma başlattık. Bu yardım kampanyamıza destek olmak isteyen vatandaşlarımız benim de 0542 747 40 55 nolu telefondan iletişim kurarak aileye destekte bulunabilirler.” Dedi.

Share
142 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?