logo

Okul öğrencilerini taşıyan servis şoförleri Milli Eğitim Önünde

Okul öğrencilerini taşıyan servis şoförleri Milli Eğitim Önünde

Akaryakıtta meydana gelen zamlardan sonra taşımalı eğitime öğrenci çeken servis şoförleri taşıma ücretlerinin artmasını isteyerek hükümet konağındaki Milli Eğitim önünde eylem yaptı.
Resmi Gazete’de yayınlanan taşıma ücretlerine yapılacak zam açıklamasının bir an önce hayata geçirilmesini isteyen servis şoförleri yapılan görüşmelerden sonra sessizce dağıldılar.

Pazartesi günü ilçemizde faaliyet gösteren öğrenci servis şoförleri son günler ağır bir şekilde zamlanan akaryakıt fiyatlarından dolayı fark ödemelerinin yapılması için hükümet konağı önünde toplanarak eylem yaptılar.

Şoförler Odası Başkanı ve servis taşımacılığı ihalelerini alan tur sahipleri Pazartesi günü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gelerek ilçemizde servis taşımacılığı yapan şoförlerin taleplerini iletettiler ve sorunun bir an önce çözülmesini istediler.
Konuyla ilgili olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Eylül, Ekim, Kasım, Aralık ve 17 Haziran’a kadar olan fark ödemelerinin yapılması için İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne taleplerini bildirdiklerini, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ise konuyla ilgili olarak bakanlığı arayıp görüşmek üzere sorunun hafta sonuna kadar çözüme bağlanacağını ifade ettiler.

Share
20 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?