logo

Okullar açılırken genel toplantı yapıldı

Okullar  açılırken  genel toplantı yapıldı

Okullar açılmadan önce Kaymakamlık tarafından, okullardaki güvenlik açısı için, bir toplantı daha yapıldı.

2017-2018 eğitim öğretim yılının çocuklar ve gençler için huzur ve güven içerisinde geçmesi için bir toplantı daha yapıldı.

Toplantıda alınacak tedbirler, okul çevrelerinin güvenliğinin azami ölçüye çıkarılması, güvenlik kameralarının tamamlanması, KGS’ye entegrasyon, uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle etkin mücadele yürütülmesi, güvenli bir taşıma hizmeti sunulması ve servislerin denetimi gibi konular ele alındı.

Belediye Kültür Merkezi Toplantı Salonunda yapılan ve okul müdürleri, okul aile birliği başkanları, servis firmaları ve sivil toplum kuruluşlarının katıldığı toplantıda konuşan Kaymakam Yunus Emre Altıner:

– Uyuşturucu madde çeşidi ve ulaşılması o kadar kolaylaştı ki, bu bataklığa düşenlerin yaş grubu da aşağılara düştü. Etkin mücadelede herkese görev düşüyor. Bu yıl o kadar etkin bir mücadele geliştirmeliyiz ki, Vezirköprü’de özellikle okullarda uyuşturucu madde kullanımı sıfırlanmalı. Biliyoruz ki, her şey tek dal sigara ile başlar. Okul müdürlerimiz güvenlik kameralarını projelendirecekler. Bakanlığa göndereceğiz. Belki sırayla ödenek gelir ama bu işi bitireceğiz. Vezirköprü derken sadece merkez değil, en uzak köylerimize kadar mücadele edeceğiz. Osmanlı’nın torunları nasıl uyuşturucu tacirleriyle pazarlık eder hale geldi. Dedi.

Share
1542 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?