logo

Okullarda 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı 31 Ağustos İtibariyle Uzaktan Erişimle Başladı

Okullarda 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı 31 Ağustos İtibariyle  Uzaktan Erişimle Başladı

Konu ilgili olarak gazetemize bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Resul Özata; “İstiklal Marşımız ve ilk zil ile yeni eğitim öğretim yılımızı okullarımızda uzaktan eğitimle bismillah diyerek başlattık. Rabbim öğretmen, öğrenci ve velilerimiz başta olmak üzere hepimize hayırlı eylesin.” İfadelerine yer verdi.

Öğrencilerin EBA sistemiyle takip edildiğini ifade eden Özata; “EBA sisteminde derse giren öğrencile-rimizin sayıları görülebilmekte. Ancak evinde interneti bulunmayan öğrencilerimiz EBA sistemlerine giriş yapabilmek için okulların içerisinde oluşturulan EBA Erişim Noktaları’na giderek buralarda derslerini takip edebilmekteler.” Şeklinde konuştu.
Ders kitaplarının dağıtımının devam ettiğini de ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Resul Özata; “Öğrencilerimiz ders kitaplarını okullarına giderek sosyal mesafe kuralları çerçevesinde alabilirler.” Dedi.

Sürecin işleyişine göre okulların 21 Eylül’de tam olarak açılmasının planlandığını da ifade eden Özata; “Hükümetimizin sürecin işleyişine göre gerekli duyuruyu yapacağına inanıyorum.” İfadelerine yer verdi.

Share
252 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?