logo

Okullarda Uzaktan Eğitim Süreçleri Başladı

Okullarda Uzaktan Eğitim  Süreçleri Başladı

Ülkemizde etkisini gösteren Corona Virüsü nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim öğretime ara verilmiş ve öğrencilerin derslerinden geri kalmaması amacıyla yine Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile oluşturulan kanallar üzerinden uzaktan eğitim kararı alınmıştı.
Pazartesi gününden itibaren başlayan ve yaklaşık iki hafta sürecek olan bu eğitimler hakkında bilgi veren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk EBA şifrelerinin velilere cep telefonları vasıtasıyla gönderildiğini, bununla birlikte EBA’ya nasıl giriş yapılacağı konusunda bilgi sahibi olmak isteyenlerin Milli Eğitim Bakanlığı web sitesinden, eba.gov.tr’den ve 444 06 32 numaralı telefonlardan bilgi alabileceklerini belirtti.
Selçuk; “Uzaktan eğitimin elbette yürütülmesi söz konusu, ama biz sınavı yüz yüze yapılan eğitimlerden yapacağız. Uzaktan eğitim yapıyoruz ama öğrenciler okuldan uzaklaşmasınlar, motivasyonları düşmesin, eğitsel olarak onları meşgul edelim, eğitimsel ihtiyaçlarını karşılayalım, bundan dolayı yapılıyor. Yoksa sadece televizyonla eğitimle bizim tam bir eğitim yapmamız söz konusu olamaz, bunun farkındayız. Fakat tedbirimizi almak zorundayız.” Açıklamasını yaptı.
Öğrencilerin sınavlarda yalnızca okulda aldığı eğitimlerden sorumlu olacaklarını da ifade eden Selçuk; “Öğrencilerimiz yüzyüze hangi konuları aldılarsa sınav içerikleri de onlardır. Bu da net bir kuraldır.” İfadelerini kullandı.

LGS ve YKS Sınavları Ertelenebilir
LGS ve YKS sınavlarının ertelenmesi konusunda da açıklamalarda bulunan Selçuk; “Eğer sağlık koşulları bunu gerektirirse ertelenebilir. Tercihim ertelememek, zamanın yapmak sınavı, herkesin duygusal olarak bir ayarlaması var. ” İfadelerine yer verdi.

Share
84 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?