logo

Onbinlerce öğrenci ve öğretmen okullarına kavuştu… Yüz Yüze Eğitim Başladı

Onbinlerce öğrenci ve öğretmen okullarına kavuştu… Yüz Yüze Eğitim  Başladı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında geçtiğimiz 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında uzaktan gerçekleştirilen eğitimler bu yıl yüz yüze olarak başladı.

İlçemizde 18 bin öğrenci pazartesi günü ders başı yaptı.
Birçok alanda olduğu gibi eğitim sistemini de olumsuz yönde etkileyen Koronavirüs nedeniyle 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı tedbirlerle geride kalmış, yüz yüze eğitime ara verilmişti..
Bu yıl ise yüz yüze eğitime devam edilmesi kararından sonra okullar açıldı.
Esnaf ise okulların açılmasından memnun.
Bu kapsamda belli kademelerdeki öğrenciler okullarda yüz yüze eğitim görseler de öğrencilerin büyük bir kısmı E-Okul üzerinden derslerini takip etmeye çalıştılar.

Ellerinde imkan bulunan öğrenciler internet yoluyla Eba üzerinden eğitimlerini sürdürseler de imkanı olmayan öğrenciler de TRT Okul üzerinden derslerini takip ederek online olarak gerçekleştirilen sınavlarla dönemi tamamladılar.

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı için ise Milli Eğitim Bakanlığı’na kısa bir süre önce atanan Mahmut Özer’in “Okulları Kapalı Tutma Lüksümüz Yok. Daha fazla okulları kapalı tutma lüksümüz bulunmamaktadır. Çocuklarımızın gelişimi, sağlığı ve geleceği için koronavirüsle birlikte yaşamayı öğrenmek ve yüz yüze eğitime devam etmek zorundayız. 6 Eylül 2021 tarihi itibarıyla tüm kademelerde haftada beş gün ve yüz yüze eğitime başlıyoruz.” sözlerinin ardından Pazartesi günü itibariyle eğitim öğretim tüm yurtta başladı.

Yaklaşık 18 Bin öğrenci ders başı yaptı
2021-2022 Eğitim-Öğretim yılının yüz yüze eğitimle başlamasının ardından ilçemizde de 5500 okul öncesi ve ilkokul, 5890 ortaokul ve 6532’de lise olmak üzere yaklaşık 18 Bin öğrenci Pazartesi günü itibariyle ders başı yaptılar.
Servislerde aynı koltuk
Yeni eğitim-öğretim yılının yüz yüze olarak başlamasıyla birlikte ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde de görev yapan okul servislerinde öğrenciler, pandemi tedbirleri kapsamında kendileri için belirlenen koltuklarda okullarına ve evlerine gidip gelecekler.

Haftada iki defa PCR zorunluluğu
2021-2022 Eğitim-Öğretim yılının yüz yüze eğitimle başlamasının ardından alınan tedbirlerden biri de aşı olmayan öğretmenlere PCR testinin zorunlu hale getirilmesi oldu. Bu kapsamda bugüne kadar aşı olmayan yada olmak istemeyen öğretmenler haftada iki defa olarak PCR testi yaptıracaklar.

Share
5 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?