logo

Orhan Şahin Başkan Seçildi

Orhan Şahin Başkan Seçildi

Vezirköprü Esnaf ve Sanatkârlar Odası 4.Olağan Kongresinde üç aday yarıştı.

Geniş güvenlik önlemleri içerisinde geçen Vezirköprü Esnaf ve Sanatkârlar Odası 4.Olağan Kongresinde Orhan Şahin, Mehmet Ercan ve Ramazan Öztürk başkanlığa aday olurken 696 üyesi bulunan oda seçimlerinde 623 oda üyesi oy kullandı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan seçim yönetim ve denetim kurulu raporlarının ve bilançonun okunmasıyla devam etti.

Ardından adaylar konuşmalarını gerçekleştirdi ve tüm adaylar Çanakkale şehitlerini anarak ve sözlerine başladılar. Önce aday Ramazan Öztürk söz aldı. Öztürk yaptığı konuşmada; “Esnafımızı yabancı esnaflardan korumak için aday oldum. Oylarınıza talibim.” Dedi.

Diğer Aday Mehmet Ercan ise; “İşlerinizde bolluk ve bereketler diliyor saygılar sunuyorum.” Dedi.

Üçüncü aday Orhan Şahin ise; “Görevde olduğumuz sürece sizlerin her zaman yanınızda olacağıma söz veriyorum. Adaylık süremiz içerisinde tüm aday arkadaşlarımızla dostane bir süreç yaşadık hepsine teşekkür ediyorum.”dedi.

Eski Başkan İsmail Karadaş ise; “2005 yılında kurmuş olduğumuz Esnaf ve Sanatkârlar Odamızda 12 yıldır başkanlık görevini yürütmekteyim. İhtiyaçları olduğu her an odamıza yeni seçilecek yönetim kurulu arkadaşlarımıza kapımız her zaman açık olacaktır.” Dedi.

Son olarak konuşan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Şakir Demirkan ise; “Bugün esnaflıkta 40.yılını dolduranlara da plaket verileceğini öğrendim. Bundan sonraki süreçte de esnafımızın nice 40.yılını doldurabilmesini temenni ediyorum.” Dedi.

 

Konuşmaların ardından 40.yılını dolduran ve önceki dönem oda başkanlığı ve üyeliği yapmış olan esnaf ve üyelere Esnaf ve Sanatkarlarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Şakir Demirkan, Belediye Başkan Yardımcısı Salih Sefacı ve Hüseyin Kaya, Ümit Çörüş ve Önder Erdem tarafından plaketler takdim edildi.

Plaket takdimi sırasında kısa bir konuşma yapan Belediye Başkan Yardımcısı Salih Sefacı; “Genel kurulun hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bugün aday arkadaşlarımızın da bahsettiği gibi Çanakkale Zaferimizin kutlandığı bir gün. Her anlamda bugünlerde baskı içerisinde olan ülkemize daha fazla sahip çıkmamız ve bunun önemini hissetmemiz lazım. Geçmiş dönemde görev yapmış ağabeylerimize de bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum.” Dedi.

Plaket takdiminin sonrasında üç sandıkta oy kullanan üyelerden Başkan adayları Ramazan Öztürk 153, Mehmet Ercan 195 ve başkanlık görevine seçilen Orhan Şahin ise 275 oy aldı ve 2 oy geçersiz sayıldı.

 

Başkanlık görevine seçilen Orhan Şahin; “Bugün buraya gelerek bizleri yalnız bırakmayan ve oylarıyla başkanlık görevini şahsıma layık gören herkese teşekkür ediyorum. Görevde olduğumuz süre içerisinde odamın kapıları sizlere daima açık olacaktır.” Dedi.

Share
806 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?