logo

Orman Bakanı Hüseyin Özalp: Vezirköprülülere müjdeleyebilirsiniz Orman Fabrikası Planlamaca Kabul Edilerek Kesinleşti 29 Kasım 1970 Pazar

Orman Bakanı Hüseyin Özalp: Vezirköprülülere müjdeleyebilirsiniz Orman Fabrikası Planlamaca Kabul Edilerek Kesinleşti 29 Kasım 1970 Pazar

Mustafa Şahin Ankara’dan bildiriyor.
Mecliste ziyaret ettiğim Orman Bakanı Sayın Hüseyin Özalp, Vezirköprü’ye yapılacak üç fabrika hakkındaki sorumuzu şöyle cevaplandırdı:
-Vezirköprülülere müjdeleyebilirsiniz. Vezirköprü’ye yapılacak üç fabrika işi Devlet Planlama Teşkilatı’ndan çıkarak kesin şeklini almıştır. Dedi.
Özalp bu işle devamlı meşgul olmuş, Vezirköprülülerin en az yarım asırdan beri tahayyül ettikleri orman fabrikası nihayet gerçekleşmiştir.
Gazetemizin de devamlı izlediği konu çeşitli güç olayların çemberinden geçtikten sonra planlamadan geçip sayın bakanın da bildirdiği üzere katiyet kesbetmiştir.
Fabrika işi için Vezirköprü’de tüm ormancılarımız da yardımcı olmuş başta orman müdürü sayın Mehmet Işık, işin etüdü için gelen Amerikalı ve Türk heyetlerini ormanın en ücra köşelerine kadar gezdirerek olumlu rapor çıkartmıştır.
Fakat daha sonra iddialara göre: Devlet Planlamadan gelen uzmana, iki bölge şefi menfi kanaat uyandıracak şekilde gezdirme yapmaları, olumsuz konuşmaları işin bir ara D.P.’den reddedilmesine yol açmıştır. Fakat bakanlığın gayretli ve olumlu çalışması işi halletmiştir.
Bayramınız Kutlu Olsun
Kasım ayı ile birlikte mübarek Ramazan’da bitmektedir. 1 Aralık Salı günü şeker bayramı başlamakta, Perşembe günü sona ermektedir.
Salı günü Saat: 7.29’da Bayram Namazı kılınacaktır.
Gazetemiz, bayram dolayısıyla matbaa çalışmayacağı için önümüzdeki hafta yayınlanmayacak, daha sonra normal yayınına devam edecektir.
Okurlarımızın şeker bayramını saygıyla kutlarız. Vatandaş Gazetesi
Lise’de Başkan 1.Turda Seçildi
Vezirköprü Lisesi öğrenci dernekleri başkanlık için seçim hararetli olmuşsa da salt çoğunluk sağlanarak tek aday İsmet Dal ilk turda başkan seçilmiştir.
Ortaklarlıların Davasına Barolar Birliği Başkanı Gelemedi
Geçtiğimiz hafta Ortaklarlı E.’nin davasına ilçemiz Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam olunmuştur.
Ancak dava E.’nin aşığı olduğu ileri sürülen, cinayeti birlikte işledikleri iddia edilerek 30 yıl hapsi istenen A.D.’nin vekili Profesör Faruk Erem’in duruşmaya gelemeyeceği için başka güne talikini isteyen telgrafla yaptığı talep kabul edildiği için ertelenmiştir.
Barolar Birliği Başkanı olan Prof. Faruk Erem gelebilirse 22.11.1970 Salı günü A.’nın savunmasını yapacaktır.
On yıl ceza giydiği için (oh olsun) diyen hasmı ile kavga yapınca
İki Ay Daha Ceza Yedi
İlçemiz Ağır Ceza Mahkemesi’nde biten duruşmadan sonra bir de suçüstü olmuş, sanık bundan da iki ay ceza yemiştir.
M. İ. isimli şahsı tabanca ile yaralamaktan sanık Arıca (Geriz) köylü N.D. geçtiğimiz haftaki duruşmasında öldürmeye teşebbüsten on yıl hapis cezasına mahkûm olmuştur.
Salona çıkarılan sanığa iddialara göre: M.İ., dirsek vurup (oh olsun) demiştir. Buna sinirlenen N.’de M.’e iki tokat atmışsa da taraflar yatıştırılmış, sanık hakkında suçüstü mahkemesinde tekrar dava açılmış, N. bunda da iki ay ceza yemiştir.
Bir orman bakım memuru
İki Ayda İki Kişiyi ve Bir Öküzü Vurmaktan Sanık Olarak Aranıyor
İlçemiz merkez orman bakım memurlarından R.U. iki ayda iki kişiyi ve bir öküzü vurmaktan sanık olarak aranmaktadır.
İddialara göre iki ay kadar önce Kuyumcu köyünden K.’ın oğlu diye tanınan H.C.’i yaralayan R.U.’ın üç ay önce de Başalan köyünde 30-35 yaşlarında bir şahsı yaraladığı daha önce de Kızılkese’de bir öküzü vurduğu öne sürülmektedir. Yaralanan Başalan’lının aklını oynattığı bildirilmektedir. Olaya savcılık el koymuştur.

Share
53 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?