logo

Orman Fabrikası İstimlâk Parası Geldi 14 Mart 1971 Pazar

Orman Fabrikası İstimlâk Parası Geldi 14 Mart 1971 Pazar

Orman fabrikası için çalışmalar aralıksız devam etmektedir.
Bu hususta bilgi rica ettiğimiz Orman İşletme Müdürü Mehmet Işık, istimlâk parasının geldiğini, tapusu tamam olanlara alacaklarının ödenmeye başlanacağını bildirmiştir. Diğer taraftan öğrendiğimize göre istimlâk fiyatına bir kişi itiraz etmiş, diğerleri hem fiyatları olumlu karşılamış, hem de memleketin bu büyük yatırımını göz önünde bulundurarak istimlâki kabul etmişlerdir.
Süleyman Günler’in itirazını mahkemeye yapacağı öğrenilmiştir. Orman İşletmesi Günler’in parasını bankaya yatıracak, işlem diğer taraftan devam edecektir.
Tapuların bakanlığa gitmesiyle, fabrika temeli için yerinin hazırlık proje ve gerekli emirlerinin gönderileceği ümit edilmektedir.

Akşam Kız Sanat Okuluna Bina Yapılıyor
Öğrendiğimize göre: ilçemiz Akşam Kız Sanat Okuluna bina yapılması plana alınmış, gerekli hazırlıkları yapılmak üzere projeleri kaymakamlığa gönderilmiştir.
(Göçer ve tehlikeli) raporu taşıyan eski halkevi binasında iki kurs öğretmeninin yönetiminde tedrisat yapan 160 öğrencili okulun yeni binaya kavuşması haberi ilçede memnuniyetle karşılanmıştır.
Vezirköprüspor Gençlik Kulübü İle Birleşiyor
Öğrendiğimize göre ilçemiz kaymakamı Atıl Üzelgün, iskelet halinde bırakılmış Gençlik kulübü ile Vezirköprüsporun birleşmesi için çalışmalara başlamıştır.
Bilindiği gibi üç yıldır kongresini dahi yapamamış bulunan gençlik kulübü bölgede tescilli fakat hukukî ve fiilî varlığını kaybetmiş durumdadır. Vezirköprüspor ise hummalı bir çalışma içindedir. Bu iki kulübün birleşmesi Vezirköprü’nün liglerde temsiline imkan verecektir. Bu arada birleşmeye hangi amaçla olduğu bilinmeyen karşı çıkmalar da (Vezirköprüspor)dan tavsiye edileceği öğrenilmiştir.
(Üzelgün) saha için de çalışmalara devam edildiğini bildirmiştir.
Ordu ültimatom vermeyince
Hükümet İstifa Etti
Genel Kurmay Başkanı Memduh Tağmaç, Kara K. Kumandanı Org. Faruk Gürler, Deniz K. Kumandanı Oramiral Celal İyicioğlu, Hava K. Kumandanı Muhsin Batur’un meclisin ve hükümetin istifasını isteyen ültimatomu üzerine Demirel hükümeti istifa etmiştir.
Durum fırtınadan önceki sükunetini henüz muhafaza etmekte, Cumhurbaşkanı yeni hükümet için temaslar yapmaktadır.
Ankara’da siyasi ortam karanlık ve karışıktır.
Yılın sporcusu kim? Gelen cevapları yayınlıyoruz.
Vezirköprüsporlu Nadir Şavlı Önde Gidiyor
Oyların tasnifine başlanmıştır. Bu arada bir kısım açıkgözlerin kendi adlarına başkalarının imzası ile oy gönderdikleri tespit edilmiştir. Bu kimseler, üç kulüpten teşekkül edecek temsilciler kurulunun kararına havale edilecektir.
Şuna inanmaktayız ki bu kimseler önce ahlâk ve dürüstlük kaideleri dışına çıkmalarıyla (sporculuk) gibi olgun meziyetlerin esasen dışında kalmaktadırlar.
Tütün piyasasının 15 Martta açılması için hazırlıklar tamam
Akal: “Baş Fiyat 25 Lira Olmalıdır” Dedi
Tütün piyasasının 15 Martta açılabilmesi için hazırlıklarını tamamladıklarını bildiren Samsun Tekel Başmüdürlüğü, açılımı bakanlığın tehir edebileceğini de sözlerine eklemiştir. Bir hükümet değişikliği olmazsa bu açılış tehiri en geç 22 Mart’ı bulacaktır.
C.H.P. Samsun Milletvekili Yaşar Akal mecliste “15 Matta açılacak Karadeniz piyasasının baş fiyatı 25 Lira ortalama fiyatta 21 Lira olmalıdır.” Dedi.
Orman Tahribine Yol Açan Konuşması Yüzünden Bir İmam Tutuklandı
İddialara göre:
“Bu orman babalarımızdan dedelerimizden kalma, kimse karışamaz; vurun kesin parçalayın, nasıl olsa af çıkacak” diye köy halkını orman tahribine teşvik ettiği ileri sürülen bir imam, adli makamlarca tutuklanmıştır.
Köylerde örnek hareketler yapması ve örnek olması gereken imamlarımızdan, birinin bile bu şekilde anormal hareketi üzüntü yaratmış “İmam böyle yaparsa, cemaat ne yapar?” sorusu ile karşılanmıştır.

Share
48 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?