logo

Orman İşletme müdürü Mehmet Işık, bir kişi hariç (Bir hafta içinde) Fabrika İstimlâk İşlemleri Sonuçlandırılacak 11 Nisan 1971 Pazar

Orman İşletme müdürü Mehmet Işık, bir kişi hariç (Bir hafta içinde) Fabrika İstimlâk İşlemleri Sonuçlandırılacak 11 Nisan 1971 Pazar

İlçemize yapılacak üç fabrika için bilgi rica ettiğimiz Orman İşletme müdürü Mehmet Işık, (istimlâk için bir kişinin haricinde diğerleri anlayış gösterip, bize yardımcı oldular. Yalnız tapu noksanlıkları var.
Hukuk hakimi Necmettin Küçükay da hukuki yönden Vezirköprülülerin bu işine yardımcı olarak tapu işlemlerini en seri şekilde yapacak, tapu işlemleri biter bitmez arsa sahiplerine derhal paralarını ödeyeceğiz. Bir haftaya kadar istimlâki bitireceğiz.) demiştir.
İtiraz noksanına ilçemizden bazı teşviklerin de tesiri olduğu söylenmektedir.

Yılın sporcusuna oy veren 5 talihli okurumuz
Telefonla Seçildi
15-Mustafa Saya
Yılın sporcusu Nadir Şavlı’ya oy veren 87 okurumuza 1’den 87’ye kadar numara verdik. Sonra telefonla (günün adamı) haline gelmiş olan Lise müdürü Sayın Enver Günçavdı’yı aradık. 87’ye kadar numaralardan birini söylemesini rica ettik. Günçavdı düşünmeden 15 dedi. Listemize baktık. 15 numarada Mustafa Saya isimli bir okurumuzdu, VATANDAŞ’ın bir yıllık abonesini kazanmış oldu.
33-Halim Özdemir
Vezirköprü’nün bir hayati önemi haiz sorunu vardı. Orman fabrikası. Bu önemli konumuz için, ilçemizde orman işletmesi yetkililerinin yılmak bilmeyen gayretlerini, çalışmalarını inkâra imkân var mı?.. Orman İşletme Müdürü sayın Mehmet Işık’ı aradık. Bulamayınca kendisi gibi çalışkan müdür yardımcısı sayın İbrahim Karagöl karşımızda idi. 33 numarayı söyledi. 33 No.’daki (Halim Özdemir) isimli okurumuz da (VATANDAŞ) gazetesinin bir yıllık abonesini kazanmış oldu.
37-Talat Turan
Aradığımız telefonların çoğu meşgul çıkıyor veya aradığımızı bulamıyorduk. Akşam Kız Sanat okulunda da müdüre hanımı bulamayınca öteden beri okulun kahrını çeken Emine Sipahi’den numara istedik; 37 dedi. Talat Turan isimli okurumuzundu bu numara o da (VATANDAŞ) gazetesinin yıllık abonesine kayıt edildi.
55-Fikri Ergin
Kaymakam Vekili Celil Sezen de yüklü işleri arasında bize 55 numarayı verdi. Samsun plaka numarası idi, bu.. Sezen bey de bu bakımdan 55 seçmiş, 55’de bulunan Fikri Erginsoy da bir yıllık abonelik kazanmıştır.
28-Ziya Akbaş
Senelerdir, telefonlarımızda kahrımızı çeken Nesrin Susmaz hanımdan rica ettik bir numara da, her zaman alışık olduğumuz o kibar ses, gene: (hay hay bağlayım) dedi. Maksadımızı yanlış anladığını, telefon değil sadece 87’ye kadar bir numara rica ettiğimizi söyledik, biraz düşündü ve 28 dedi. Yılın sporcusuna oy veren 28 no. daki Ziya Akbaş da, (VATANDAŞ)’ın bir yıllık abonesini kazanmıştır. Gerek ankette gerekse telefonlarımıza cevap veren okurlarımıza teşekkür ederiz.
Daha henüz kurşunların faili bulunmadan…
Lise Müdürünün Evi Bu Sefer de Taşlandı
Gece yarısı 02.00’de Lise müdürünün kapısını çalan bekçi:
-Müdür bey, evinize gene taş attılar. Aman temkinli olun, bu size tuzak olabilir, diyordu.
Müdür Günçavdı sordu:
-Peki kim?.. yakalayamadınız mı?..
-Göremedim müdür bey!.. Bu, saat 12 civarında oldu. Diğer bekçileri de çağırdım ama yakalayamadım. Kendinize sabetlik edin!.. Benden söylemesi. Belki de seni çıkarıp vuracaklardı.
Lise müdürü ve tüm ev halkı geceyi uykusuz geçirmişti. Buna can, mal emniyeti deniyordu. Bu taş atma olayı, kurşun yağmuru gecesinden önce de olmuş, iki defa tekrar etmişti. Olay ne bekçilerce görülmüş, ne de kimse duymuştu.
İlçeden çeşitli kuruluşlardan Samsun Valisine, İçişleri Bakanlığı’na telgraflar yağdırılıyordu. İstenen sadece can ve mal güvenliğinin sağlanması idi.
Samsun Valiliği durumla ilgileneceğini söylüyordu ama, neticede suçlu bile ortaya çıkarılamıyor, nede ilçlenin polis kadrosu takviye ediliyordu.
Ne dediler?
Öğrenci Başkanı: Yürüyüşümüze İzin Verilmedi
Olaydan üzüntü duyduğunu bildiren Lise Öğrenci Derneği Başkanı İsmail Dal da (olayı sabahtan duyduğunu), protesto yürüyüşü için Kaymakamlığa müracaat edildiğini, izin vermediklerini, ilçeye Lise açılmasını sağlayan müdürlerine yapılmış bu tecavüzün kendilerine yapılmış olarak kabul ettiklerini söylemiştir.

Share
34 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?