logo

Otopark için Mart bekleniyor..

Otopark için Mart bekleniyor..

Vezirköprü’de trafik sıkıntısının çözümlerinden biri olarak gösterilen ancak meydandaki binalar yüzünden başlanamayan Katlı Otopark Projesi mahkeme kararı bekliyor.

Edinilen bilgiye göre; Diyanet Vakfı’nın kullanımındaki Cumhuriyet Meydanı üzerindeki binanın kamulaştırılması için başvuru yapan Vezirköprü Belediyesi Mart ayında yapılacak olan davayı bekliyor.
Kamulaştırma davası bittikten sonra binanın alanını alacak olan Vezirköprü Belediyesi’nin alanı Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne devredeceği ve Samsun Büyükşehir’in otoparkı yapacağı belirtiliyor.

Havza’da temel atıldı
Komşu ilçe Havza’da 5 bin metrekarelik alan üzerine inşa edilecek olan 3 katı yer altında olacak 5 katlı ve 340 araçlık otopark inşaatı temeli atıldıktan sonra 540 günde tamamlanacak.
Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, “En önemli sorunumuz otoparktı. Yer tespiti ardından proje tamamlandı. Meclis kararıyla alanı büyükşehir belediyesine tahsis ettik.” Dedi.

Kim yapacak?
Havza ve Vezirköprü’de otopark için bu gelişmeler yaşanırken, geçtiğimiz haftalarda TBMM’de kabul edilen ve Büyükşehir’in yapacağı otoparkların ilçe belediyelerine devredileceği haberi kafalarda soru işareti yarattı. Yasaya göre; “şehir içindeki otoparkların yapımı artık İlçe belediyelerine ait olacak.” deniyor, İlçe Belediyelerinin otopark gelirlerini de Büyükşehir Belediyelerine aktarmayacakları söyleniyordu.

Share
64 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?
#

Otopark için Mart bekleniyor..” için 1 yorum

  1. Muhammet : diyor ki:

    Üstüne alışveriş merkezi teras belediye hizmet binası vs güzel olur aslında