logo

Özel Nerik Gündüz Bakımevi Hizmete Açıldı

Özel Nerik Gündüz Bakımevi Hizmete Açıldı

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet verecek olan “Özel Nerik Gündüz Bakımevi” Salı günü Vali Zülkif Dağlı ve protokol üyelerinin katılımıyla hizmete açıldı.

Nerik Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi bünyesinde kurularak Bahçelievler Mahallesi 326.Sokak No: 63/1’de hizmete başlayan “Özel Nerik Gündüz Bakımevi”nin açılışına Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Kaymakam Halid Yıldız, Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis ve protokol üyeleri katıldı.
Davetlilere yapılan çeşitli ikramların ardından Nerik Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Hatice Kandemir tarafından Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı ve protokol üyelerine kurum çalışmaları hakkında bilgi verildi.

Açılış sırasında konuşma yapan Vali Dağlı; “Kooperatif üyesi kadınla-rımız burası için canla başla çalıştılar. Bu işlerin hiç de kolay olmadığını özellikle imalathane bölümüne girdiğimizde bir kez daha anlamış olduk.” Dedi.
Vali Dağlı; “Burayı diğer kadın kooperatiflerinden ayıran en önemli unsur ayrıca kooperatif bünyesinde bir kreşin yapılmış olması. Kooperatif tarafından işletilen bir kreş var. Şuan 60 öğrenci kapasiteli, ama artma imkanı her zaman var. Bu anlamda bu Vezirköprü’müze bir ihtiyaçtı. Burayla bu ihtiyaç da karşılanmış olacak.” Şeklinde konuştu.
Samsun Valisi Zülkif Dağlı; “Burayı Vezirköprü Belediyemiz tahsisini yaptı. Faydalı olacağını zaten biliyoruz. Burada benim en önemli tavsiyem, birlik ve beraberlik içerisinde bu işi yürütmeleri. Bu olmazsa olmaz. Bundan ödün verecek olursak bu işleri uzun vadeli yapmak pek mümkün olmaz.
İnsan hakları temelinde güçlü aile, güçlü toplum modelinin inşaasına yön verecek projeler üretiyor, kadın istihsamının artırılmasına katkı sağlayacak her türlü projeyi destekliyoruz.

Buradaki peojemiz de kadın istihdamına katkı sağlayacak. Yterel kalkınma projesi olarak ööncü olacak.” İfadelerini kullandı.
Ardından Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Kaymakam Halid Yıldız, Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Nerik Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Hatice Kandemir ve katılımcılar tarafından Özel Nerik Gündüz Bakımevi’nin açılışı gerçekleştirildi.
Özel Nerik Gündüz Bakımevi Nerik Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’ne bağlı olarak KOOP-DES hibe desteğinden faydalanılarak kuruldu.
Samsun’da yürütülen çalışmalar sonucunda 2 yılda 10 ilçede 14 adet kadın kooperatifi kurulduğu belirtildi.
Bu kooperatifleri için Ticaret Bakanlığının KOOP-DES hibe programı kapsamında 9 kooperatife yaklaşık 1 milyon lira hibe verildiği açıklandı.

Share
394 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?