logo

Özel Orkestra


Göktan Tek'er
goktanteker@hotmail.com

Elektro bateride; Kudret Kurnaz (Vezirköprü Kaymakamı)
Klavyede; İbrahim Sadık Edis (Vezirköprü Belediye Başkanı)
Perküsyonda; Muharrem Davulcu (Vezirköprü Garnizon Komutanı)
Perküsyonda; Sehat Koray Yağcı (Vezirköprü İlçe Emniyet Müdürü)
Bas Gitarda; Gonca Duygu Çakmak (Hakim)
Saksafonda; Hacı Kocaaslan (Cumhuriyet Savcısı)
Saksafonda; Salih Sefacı (Vezirköprü Belediye Başkan Yardımcısı)
Klavyede; Levent Morkan (Vezirköprü Orman İşletme Müdür Yardımcısı)
Güzel çocukların ellerinden tutarak sahneye çıkardıkları bu isimler çocuklarla birlikte enstrümanlarını çalarak onlara eşlik ettiler.
Reşat Gümüş ve Semran Morkan beraberindekilerin de desteğiyle hazırladıkları bu güzel koreografiye haklı olarak gururla bakıyorlar.
Salonu tıklım tıklım doldurmuş seyirciler mutlu gülüyorlar.
Amaç özellikle son zamanlarda ülke gündeminden düşmeyen Çocuk İstismarı’na dikkat çekmekti.

Burada bir çocuğun cinsel istismarının iğrençliğini, bunu yapanların tedavi görmeleri gerektiğini, ceza mekanizmasının düzgün çalışması gerektiğini anlatmayacağım.
İlçemizde cinsel istismarlara, çocuk istismarlarına bu düzeyde ilk kez ses çıktığını gördük, ama geç mi kalındı?
Vezirköprü’de liseli gençlerin yürüyüşlerinden sonra düzenlenen bu etkinlik ilçe geleceği için umut olabilir mi? Göreceğiz.
Umut diyoruz; çünkü ilçemizde yıllardır cinsel istismarlar adliye koridorlarında en fazla görülen suçlardan biri hatta birincisi haline gelmişti.
Şimdi burada olmayan savcılarımızın ilçedeki bu cinsel suçlardan bazılarının ‘gelenek haline geldiğini’ söyleyerek dikkat edilmesi gerektiğini söylemişlerdi.
Aradan geçen zaman içerisinde bizim bildiğimiz hiçbir çalışma olmadı.
İlk kez bu konserde yapılan bir koreografi ile çocuk istismarına dikkat çekildi. Bu aynı zamanda cinsel istismar suçlarına dikkat çekmek olarak algılandı.
Bu kadar iğrenç bir olayı bu kadar naif şekilde dile getirmeyi başaranlara teşekkür ediyorum.
Umuyorum ki, bu başlangıç daha iyi sonuçlar alınacak seslere neden olur..

Share
115 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Mutlu Bayramlar!..

  14 Temmuz 2021 Köşe Yazıları

  Kurban Bayramı'na geldik. Önümüzdeki hafta bayram yapılacak. Kurban Bayramı tatili 9 gün oldu. Bu tatille birlikte geçtiğimiz yıl hastalık nedeniyle bir araya gelemeyen birçok kişi memleketine gelerek bayram yapacak. Vezirköprü'de kalabalık olmasını beklediğimiz yerlerden biri. Yazın sıcaklarının iyice bastırdığı günlerde yapılacak bayram ve beraberindeki tatil ilçeye biraz olsun canlılık getirmeyi de ihmal etmedi. Ne de olsa, Vezirköprülü bile olsalar gelenler artık yerli turist. Ufak tefek girişimlerle dışarıdan gelen turistlerin ihtiyaçları...
 • MUHALEFET, İNANDIRICI VE GÜVEN VERİCİ DEĞİLDİR!

  14 Temmuz 2021 Köşe Yazıları

  Muhalefeti eleştirmek kolay diyorlar da, muhalefet de çok tutarsız. İktidar kadar muhalefetin de inandırıcılığı yok. Muhalefet, “TBMM'nin hiçbir yaptırım gücü yok” diyor. Muhalefetin hiçbir önerisi dikkate alınmıyor ama muhalefet meclis çalışmalarına ve oylamalara katılıyor. Böylece TBMM'inden çıkan yasalar meşruluk kazanıyor. Muhalefet meclis komisyonlarına üye veriyor. Komisyon çalışmaları meşruluk kazanıyor. Muhalefet, Radyo Televizyon Üst Kurulu'na (RTÜK) üye veriyor. Kurulun çalışmaları meşruluk kazanıyor. Muhalefet, Hakimler ve Savcılar ...
 • Geçen haftadan kalanlar..

  07 Temmuz 2021 Köşe Yazıları

  Geçtiğimiz hafta değindiğimiz su, elektrik başta olmak üzere Telekom ve PTT üzerinden yaptığımız eleştirilere bir hayli tepki geldi. Gerçekten Vezirköprü'de hemen herkesin bu kurumlardan en az biri ile sıkıntılı bir anısı olmuş, halen devam edenler de var. Elektrik kesintilerinin sanayi kuruluşlarından hastaneye, ısınmadan soğutmaya (Hatta kuruyemiş satışına) kadar herkesi etkilediği dünyada bir de sıklıkla kesilen elektriğin cihazlara verdiği zararlardan bahsedenler oluyor. Bir saatlik elektrik kesintisinin Vezirköprü'ye maliyetini hesaplayab...
 • VEZİRKÖPRÜ’DE TURİZM KİLİTLİ

  07 Temmuz 2021 Köşe Yazıları

  Kalemi elime alınca bu hafta olumlu, sevindirecek bir şeyler yazayım diye niyetleniyorum. Mesela tarım yöresi olan ilçemizde tarım için olumlu adımlar atılıyor. Şunlar şunlar yapılıyor diyebileyim. Pancar ekim alanları eskisi gibi genişleyecek, sevindirici müjde. Tütün ekim alanları da arttırılacak diyebilirim. Ayçiçeği, buğdayın yanı sıra nohut, fasulye ekimi de yapılacak, hatta fasulye, mercimek için paketleme tesisi kuruluyor diye yazabilelim. Mesela; söz verilen kenevir işleme tesisinin temeli atıldı diyebilelim. Ne müm...