logo

PARK KADROSU


İhsan Cömert
comert_ihsan@hotmail.com

Vezirköprü’nün ilk ve en eski parkı olan şimdiki park şehrin merkezinde eski Belediye Başkanı Abdullah DERİCİ tarafından yapılmıştır.
Eskilerde adı Belediye Parkı olarak bilinen bu parkın adı şimdilerde Köprülü Mehmet Paşa Parkı olmuştur.
Bu park yaşlıların, emeklilerin, işsizlerin ya da durumu müsait olanların sohbet alanıdır.
Herkes anlaştığı gruplarla toplanır, hoş sohbetler yaparlar.
Uzun yıllar dükkan komşum olan ayrıca da CHP’de beraber çalıştığım rahmetli Kemal KARA, rahmetli Ali DOK ile bir araya gelirdik. Sonraları aramıza başkaları da katılır, büyük gruplar oluşurdu.
Sonraları gece gruplarımız vardı. Ziya AKBAŞ, Metin ÜNAL, Faruk MORUL, Kemal AKDENİZ, Engin BİNİCİ, Halil AY.
Sonra bu gruplar bir biçimde dağıldı. Metin ÜNAL ve Halil AY öldü, Kemal AKDENİZ, Engin BİNİCİ gibi arkadaşlar Samsun’a taşındı. İbrahim GÜRBÜZ ve Baha KALAYCIOĞLU meşgaleleri gereği gruptan ayrıldı.
Bizim gündüz grubumuzda;
Kemal KARA, Muzaffer SARMUSAK, Hamza KOÇAK, Güngör FIRAT, Halit KOR, Kemal ATAK, Gazi YÜKSEL, Ali KAYALI, Haşmet BOLAT, Mustafa GÖKMEN, Ahmet İNAN bazen de değişik arkadaşlar gelirdi.
Hoş, tatlı sohbetler, tadına doyulmaz espriler.
Kemal KARA geçen yıl aramızdan ayrıldı. Yerini oğlu Ahmet KARA aldı.
Gruptan Muzaffer SARMUSAK, rahmetli Kemal KARA’nın karşıtı görüşler savunur; Kemal KARA’yı sinirlendirirdi.
Kemal KARA aramızdan ayrılınca Muzaffer’e takılırdık, Kemal abiyi sinirlendire sinirlendire aramızdan ayırdın derdik. Geçtiğimiz haftalarda Muzaffer SARMUSAK’da aramızdan ayrıldı. Ne diyelim. Allah rahmet eylesin.
Böylece gruptan bir kişi daha eksildi.
Grup şimdilerde, Haşmet BOLAT, Güngör FIRAT, Ahmet KARA, Kemal ATAK, Hamza KOÇAK, Gazi YÜKSEL, Halit KOR olarak grubun daimileri.
Mustafa GÖKMEN ve ben de geçici olarak Samsun’ dayız.
Parkta güzel sohbetlerini devam ettiren canım dostlarımıza sağlıklı, hoş sohbetli yaşam dilerim. Kalbimiz ve gönlümüz emin olun ki sizlerle.

CEVAP BEKLİYORUZ

Bilindiği gibi Samsun Büyükşehir Belediyesi Belediye Meclis kararı ile Vezirköprü Kabalı Mahallesi eski tarihi cami ve cami evi arsasını sattığını bildirmişti.
Kabalı mahallesinde böyle eski tarihi bir cami ve cami evi arsası bulunmadığını, böyle tarihi bir caminin Kaplancık’ ta bulunduğunu, cami evi arsasının ise Kaplancık’ ta da bulunmadığını, çeşitli kez dile getirdik.
Büyükşehir Belediyesinin cami ve ev arsasının hangi mahallede olduğunu, kaç paraya sattığını iki satır yazı ile açıklama lütfunda bulunması çok mu zor?…

Share
266 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İlçenin geleceği hangi alanda olacak?

  10 Temmuz 2024 Köşe Yazıları

  Yıllarca tarım ve hayvancılık ilçesi olarak sunulan Vezirköprü'de hayvancılığın gelişmesi için yapılan bir kaymakamlık projesi olarak hayata geçen kaşar peyniri üretim tesisinden sonra geçen yaklaşık 20 yılda bir üretim projesi görmediğimiz gibi, o zamanlarda idare eden İlçe Tarım Müdürlüğü binasından da olduk. Yıllar öncesinden, yine Şevket Cinbir zamanında olsa gerek, Vezirköprü'nün bir köyünde Kaymakamlığın girişimiyle kaşar üretim tesisi kurulmuştu. Vezirköprü'de üretilen sütün dışarıya da satışının olmadığı, üreticinin elinden neredeys...
 • Psikolojik Zorlanmalardan Kurtulmak-İyileşmek

  06 Temmuz 2024 Köşe Yazıları

  Hayatımızın çeşitli alanlarında karşılaştığımız zorluklar vardır. Zor bir hayat yaşıyorsak bu psikolojik olarak mutlaka zorlanacağımız anlamına gelmez. Psikolojik zorlanmalar nispetçe kolay bir hayat yaşamış olsak da ihtiyaçların karşılanıp karşılanmamasıyla, değişime uyum sağlayıp sağlamamayla, genlerden aktarılanla ve çevremizdekilerle ilgilidir. Aşağıdaki belirtilere sahipseniz psikolojik zorlanma yaşıyor olabilirsiniz. -Sürekli kafanızdan düşünceler geçiyor ve o anda olana odaklanmakta zorlanıyorsanız, -Kendinize bir başkasının dahi size...
 • Seni tanıdığım için memnunum!..

  03 Temmuz 2024 Köşe Yazıları

  Şimdi aramızda olsaydı eminim hem eski hastanenin en iyi şekilde değerlendirilmesi için kafa yorardı, hem BESİ OSB'nin neden yapılmadığına ilişkin değerlendirmeyi yapıp nasıl olabilir diye çabalardı. Yani, öylesine ciddiye alacaksın ki yaşamayı Yetmişinde bile, mesela zeytin dikeceksin, Hem de öyle çocuklara kalır diye değil, Ölmekten korktuğun halde ölüme inanmadığın için Yaşamak yani ağır bastığından.                                           Nazım Hikmet.. Yıllarımız hep birlikte geçti. Kendimi bildim bileli bizimleydi. Önc...
 • NASIL BİR DÜNYA?

  26 Haziran 2024 Köşe Yazıları

  Nasıl bir dünya'da yaşamak isterdim yada gelecek nesillere nasıl bir dünya bırakılsın isterdim?...
- İslam'ı doğru anlatan din bilginlerinin çok olmasını isterdim. Mesela; - İslam dünyasında Arap şeyhlerinin Allah'ın bahşettiği petrolün üstüne çöreklenmesi yerine petrol dünyasında yaşayan her ferdin eşit pay alarak köle gibi değil özgür birer fert olarak yaşamasını isterdim. - Petrol zengini şeyhlerin, kralların Dünya zengini olarak 30, 40 hanımla evlilik yapmalarının önlenmesini isterdim. - İslam dinini yanlış (işlerine geldiği gibi) anlata...