logo

Parkomat Uygulaması 1 Aralık’ta Başladı

Parkomat Uygulaması 1 Aralık’ta Başladı

Samsun Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından alınan kararla uygulanacak olan Parkomat 1 Aralık Salı günü başlıyor. Parkomat uygulaması Vezirköprü Belediyesi tarafından yapılacak.
07.00 ile 17.00 saatleri arasında uygulanacak olan Parkomat için aylık abone ücreti 100 lira olarak açıklandı.
Parkomat fişi almadan yapılan parklar için ise 15 lira ücret alınacağı öğrenildi.

Bir dönem uygulanan ancak daha sonra uygulamadan kaldırılan Parkomat uygulaması 1 Aralık itibariyle Vezirköprü’de yeniden uygulanmaya başlandı.
Geçtiğimiz hafta Çarşamba günü itibariyle uygulamanın geçerli olacağı noktalara uyarı levhaları asılmaya başladı. Asılan levhalara göre 1 saate kadar yapılan parklarda vatandaşlar 3 lira, 2 saate kadar yapılan parklarda 5 lira, 3 saate kadar yapılan parklarda ise 8 lira ücret tahsil edilecek.
3 saatin üzerinde yapılan parklarda ve görevli personelden fiş alınmadan yapılan parklarda ise vatandaşlardan günlük olarak 15 lira ücret tahsil edilecek. Öte yandan uygulama kapsamında aylık olarak abone olanlardan 100 lira bedel alınacak.

Uygulama ilçemizde her gün Sabah 07.00 ile Akşam 17.00 saatleri arasında geçerli olacak. Uygulamayla birlikte ilçe merkezindeki park sorununun düzene girmesi hedefleniyor.
Öte yandan parkomat uygulaması Fazıl Ahmet Paşa, Mehmet Paşa, Taşkale Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Köprülüler Caddesi’nde, Mehmet Paşa Mahallesi Org. Faruk Cömert Caddesi’nde, Cumhuriyet Mahallesinde Gazi Caddesi’nde, Fazıl Ahmet Paşa Mahallesi Fazıl Mustafa Paşa Caddesi’nde, Cumhuriyet Mahallesi 110. Sokak, 107. Sokak ve 121. Sokaklarda uygulanacak.
Parkomat uygulamasında 8 kişinin görevlendirildiği belirtildi.

Share
43 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?