logo

Piknikte çöplere azami dikkat!

Piknikte çöplere azami dikkat!

Sonbahar gelirken gelen şikayet de olsa, yer vermeden geçemedik.
Havaların güzel olduğu zamanlarda Vezirköprü’de bir gelenek olarak piknik sıkça yapılan, hemen herkesin bir ağaç altına konuşlandığı güzel bir etkinliktir.
Ancak, bu etkinliğin sonrasında bazı piknikçiler doğaya ve kendilerinden sonra oturdukları bölgeyi kullanacak diğer insanlara saygı göstererek temizlik yaparak kalksalar da, kimi piknikçiler bir daha oraya gelmeyeceklermiş gibi kirli bırakarak gidiyor.
Bu konuyu daha önce de dile getirmiş ve okuyucularımızdan hassasiyet göstermelerini istemiştik.
Ancak bu hafta gelen aktarım daha farklı.
Telefonla arayan bir okuyucumuz diyor ki, “piknik yaptıktan sonra kalkarken çöplerini bir naylon poşete doldurarak yine oturdukları yerde bırakan vatandaşlarımız bize kötülük ediyorlar. Çünkü özellikle büyük baş hayvanlarımız bu naylon poşetleri de yemeye çalışıyor ve telef oluyorlar.”
Özellikle Kunduz’da ve diğer yaylalarda olduğu iddia edilen bu talihsiz olaylara mahal vermemek için lütfen çöplerimiz de yanımıza alarak çöp bidonlarına atalım.
Belediyelerden de konuyla ilgili bir talebimiz, özellikle yoğun piknik yapılan alanlarda vatandaşların kolay ulaşabilecekleri çöp bidonları koymaları ve bu bidonları da düzenli aralıklarla temizlemeleri.
Unutmayalım, bu doğa hepimizin ve çocuklarımıza mirasımız..

Share
317 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?