logo

PİO olursa 400-500 öğrenciye okuma olanağı… Kaymakam Cinbir’in Sorunu: Eğitim Çıkmazına Çözüm 3 Eylül 2000 Pazar

PİO olursa 400-500 öğrenciye okuma olanağı… Kaymakam Cinbir’in Sorunu: Eğitim Çıkmazına Çözüm 3 Eylül 2000 Pazar

Vezirköprü Kaymakamı Şevket Cinbir’le görüşmemiz, Vezirköprülü olarak, ilçenin eğitim yönünden gelişmesini arzulayan Basın mensubu olarak bizi memnun eden bilgiler almamızı sağlıyor.
Genç Kaymakam, “Ben her şeyi planlamakla meşgulüm.” Diyor. Ekliyor:
-Bana 133 çocuk okuldan yoksun diyorlardı. Bir de inceledim ki: Okuldan yoksun çocuk sayısı: 388… İnceledikçe daha da artıyor.
YİBO yanına yeni yapılan binayı PİO (Pansiyonlu İlköğretim Okulu) olarak açmayı teklif etti. Açıldığında okuldan yoksun öğrencileri okutma olanağı bulacağız. Bunu da 11 Eylül itibariyle planlıyoruz.
İki yıl içinde de yapacağımız yurtta liseye devam etmek isteyen öğrencilerimize olanak tanıyacağız. Diyor.

DSP Kongresi Yapıldı
DSP’nin Vezirköprü İlçe Kongresi Perşembe günü belediye eski düğün salonunda yapıldı.
Saat 12.00’de başlayan kongre divan başkanlığına DSP Samsun İl Başkanı İlhami Alparslan, Yazman Üyeliklerine Samsun Merkez İlçe Başkanı Mesut Bingöl ve parti üyesi Murat Bahadır seçildi. Raporların okunmasından sonra söz alan İhsan Keleşoğlu, Hüseyin Şengün, Aytaç Çiçek, Haşmet Polat, Kurtça Kurdoğlu konuştular. Kongreye ve DSP’ye başarılar dilediler.
Kongrenin açılışında konuşan İl Başkanı İlhami Alparslan ise DSP’nin başarılı çalışmalar yaptığını, Türkiye’nin geleceğine DSP’nin damgasını vuracağını söyleyerek kongreye başarılar diledi.
Yapılan seçimlerde DSP İlçe Başkanlığı’na tek aday olan Ahmet Hidayet Bektaş yeniden seçilirken Yönetim Kurulu da şu isimlerden oluştu: Haşmet Polat, Aytaç Çiçek, Kemal Koca, Mehmet Kurum, Hüseyin Ak, Mustafa Çiçek, Cemal Şen, Sacit Akbaş, Muhteber Şengün ve Mustafa Bekçi seçilmişlerdir.
Rastgele…
Av Sezonu Açıldı
2000-2001 Av Sezonu açıldı. Orman Bakanlığı, yaban hayatı korumak, soyu azalmış veya belli ortamlarda tükenmiş faydalı av hayvanlarının çoğalması ve yeniden üretilmesi için ve envanter çalışmalara kaynak yaratmak amacıyla “Alan Avlanma Kartı” uygulaması başlattı.
DSP Haberine yanıt:
Ben Remziye Dinler (Kocabaş)
Bugüne kadar partime ve DSP’ye hizmet eden partililerime saygım nedeni ile sessizliğimi korudum. Çünkü Vezirköprü DSP İlçe Örgütü’nün seçimlerde ve seçimlerden sonraki yönetiminde bulunan kişilere eksik ve hatalı davranışlarını “Kol kırılır yel içinde kalır” mantığı ile ikaz ettik.
Gazetenizin geçen haftaki sayısında DSP’ye üye olmadığımı beyan etmişler. Diyorum ki beyler; siz büyük yanılgı içindesiniz. Siz ve yönetiminizin 1999 seçimlerinde Vezirköprü DSP Belediye Başkan adayı ben değil miydim? Başınızı kaldırın, içinde bulunduğunuz kara bulutların ötesinde halen Vezirköprü’nün duvarlarında afişlerim asılı duruyor.
DSP, bireylerinin kişisel hırslarının ve çıkarlarının partisi değildir. DSP’ye üye olmadığımı beyan eden ZAT’a hatırlatırım ki; Beni Belediye meclis üyesi adayı diye genel merkeze gönderdiği listede, genel merkezce Belediye Başkan adaylığım ve üyeliğim onaylanıp gelmiştir.
Vezirköprü halkının ve DSP’lilerin seslerini, öfkelerini görmüyor musunuz? Halktan gelen sesleri dinleyerek görev bilinci içerisinde kongre seçimlerine itiraz ettik. Siz aynı hatalarla kongreye gidiyorsunuz. Listeleri çantanızda gezdirip asmıyorsunuz. Yoksa bunun sebebi; iktidarda olan bir partinin ilçe teşkilatı kongresine 35-50 kişinin katılımını kendiniz için de utanç vesilesi sayarak başarısızlığınızı saklamak mıdır? Yoksa farkında değil misiniz? İşte siz böyle kaoslar içerisindeyken birileri kulağınızı çeker. Yarınlar ne getirir bilinmez. Ben zayıf karaktere sahip; birilerinin gölgesi altında yaşayan, onların rahlesi önünde eğilen insanların yanında değil halkımın yanındayım.
Bu zamana kadar partim adına sessizliğimi korudum. Ama bütün Vezirköprü halkı biliyor ki, iktidarda olan bir partinin, ilçe teşkilatının bu şekilde yönetilmesini Vezirköprü halkı adına DSP’ye hizmet eden ve gönül veren partililerim adına, bana seçimde oy veren seçmenlerim adına onları ve yaptıklarını içime sindiremiyorum.
Bunlara rağmen; yeni seçilen DSP İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu ve üyelerinin başarılı olmalarını diliyor ve bekliyorum.

Share
336 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?