logo

Prof. Hayrettin İvgin’e Kültürüne Hizmet Şeref Ödülü Verildi

Prof. Hayrettin İvgin’e Kültürüne Hizmet Şeref  Ödülü Verildi

Vezirköprülü Hemşehrimiz Prof. Dr. Hayrettin İvgin’e Ankara’da Türk Kültürüne Hizmet Şeref Ödülü Verildi.
Merkezi Ankara’da bulunan ve 2005 yılından bu yana faaliyetini devam ettiren “Ankara Sanat Platformu” 13 Temmuz günü Kızılay semti Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan genel merkezinde yapılan bir törenle, hemşerimiz Prof. Dr. Hayrettin İvgin’e “Türk Kültürüne Hizmet Şeref Ödülü” verildi.
Ödül takdimi öncesi yapılan konuşmada “Türk kültürüne hizmetleriniz; kültür-sanat ve edebiyat çerçevesinde gerçekleşen etkinliklere katkılarınız, duyarlı katılımınız, emsallerinize örnek teşkil edecek erdemli davranışlarınız, sosyal sorumluluk projeleriniz tarafımızca takdire şâyan bulunmuştur” ifadelerine yer verildi.
Ödülü; Ankara Sanat Platformu Genel Başkanı Eğitimci-Ressam-Şair Sultan Özateş, İç Anadolu Birliği (İÇAN) Genel Başkanı Gazeteci-Yazar İsmet Taş, Türkiye’nin kalp ve damar cerrahisinde en ünlü uzman olan İstinye Üniversitesi Hastanesinin Periferik Damar Cerrahisi Sorumlusu Prof. Dr. Yusuf Kalko birlikte Prof. Dr. Hayrettin İvgin’e takdim ettiler.
Törene, Ankara’nın seçkin şair, yazar, ressam, sanatçı, tiyatro sanatçısı, gazeteci, eğitimci, bürokratlardan oluşan kalabalık bir izleyici topluluğu katıldı.

Share
128 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?