logo

Randevusuz Aşılama Yeniden Başladı

Randevusuz Aşılama Yeniden Başladı

İlçemizde bir dönem eski Atatürk Ortaokulu binasında aşılamanın daha fazla kişiye uygulanması için uygulamaya konan randevusuz aşılama sistemi İlçe Sağlık Müdürlüğü binasının giriş katında yeniden başladı.

İlçemizde bir dönem eski Atatürk Ortaokulu binasında aşılamanın daha fazla kişiye uygulanması için uygulamaya konan randevusuz aşılama sistemi yeniden başladı.
Bir süre önce randevulu sistemle devam edilen aşılamada yeniden randevusuz sistemle aşılamanın başlatılması aşıya olan talebi artırırken vatandaşların da yüzünü güldürdü.

İlçemizde yaşı uygun olan ve Koronavirüse yakalanmamış olan kişilere uygulanan aşılamada 1.doz Cinovac ve Biontech aşısını vurulan vatandaşların oranı %65.32 olarak açıklanırken 2.dozda ise bu oran şimdilik %38.83 olarak açıklandı.
Öte yandan Çin aşısı olarak bilinen ve 3.dozunun uygulamaya konulduğu Cinovac aşısını ise şu ana kadar 3730 kişi yaptırdı.

Konuyla ilgili olarak gazetemize bilgi veren Vezirköprü İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Akif Tapur; “Vezirköprü’de randevusuz olarak da gerçekleştirilen aşılama oranımız iyi durumda. Ancak halen aşı olma konusunda kararsız olan vatandaşlarımız da bulunmakta.
Aşının gerçekten sağlık açısından hem vurduran kişiye hem de kendileriyle temas halinde olan kişilere karşı büyük faydası var. Bu anlamda kendi sağlığımızı olduğu gibi başkalarının sağlığını da tehlikeye atmamak için lütfen aşımızı yaptıralım.” Dedi.
Randevusuz aşılamanın İlçe Sağlık Müdürlüğü hizmet binasında devam ettiğini de ifade eden Tapur; “Vatandaşlarımız haftasonu da dahil olmak üzere müdürlüğümüze gelerek aşılarını yaptırabilirler.” Dedi.

Hastanede randevulu
Öte yandan aşılamanın Vezirköprü Devlet Hastanesi’nde de yapıldığını belirten Tapur; “Dileyen vatandaşlarımız ise MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi)ne girerek Vezirköprü Devlet Hastanemizde de randevu almak suretiyle aşılarını yaptırabilirler.” İfadelerine yer verdi.

Share
33 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?