logo

Randevusuz Aşılama Yeniden Başladı

Randevusuz Aşılama Yeniden Başladı

Bir süre önce eski Atatürk Ortaokulu binasında yapılmaya başlanan ancak daha sonra randevu alınarak hastanede devam eden aşılama sisteminde randevusuz aşılama işlemi tekrar başladı.

80 üzeri yaşlarla başlayıp 45 yaş üstüne kadar gelinen aşılama sürecinde bir süre önce sadece Vezirköprü Devlet Hastanesi’nde randevu alma şartıyla gerçekleştiriliyordu. Ayrıca bu süreçte Alman aşısı olarak bilinen BionTech aşısı da sadece randevulu hastalara uygulanıyordu.

İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre koşulların sağlanmasıyla beraber eski Atatürk Ortaokulu binasında Alman aşısı olarak bilinen BionTech aşısı için de randevu alma şartı ortadan kaldırılmış oldu.

Samsun ilçeleri arasında tek olarak ilçemizde uygulanan randevusuz aşılama sistemi sayesinde aşılamanın daha da hızlandırılması amaçlanıyor.

Vezirköprü İlçe Sağlık Müdürlüğü’nce yapılan yazılı açıklamada; “Vezirköprü Devlet Hastanesi’nde uygulanmakta olan Biontech aşısı (alman aşısı) 10 Haziran Perşembe günü itibari ile aşı merkezinde de uygulanmaya başlandı. Aşı merkezimizde Biontech aşısı randevusuz olarak yapılabilmektedir. Şu an 45 yaş üstü tüm vatandaşlarımızın aşı olma hakkı bulunmaktadır.” Denildi.

Çeşitli meslek dalları da bu gruba eklendi

Ayrıca İlçe Sağlık Müdürlüğü’nce yapılan bilgilendirmede; “11.06.2021 tarihi itibari ile aşı hakkı tanınan Avukatlar, Berberler ve kuaförler ile Gıda üretim ve dağıtım sektörü, kafe, lokanta ve restoran çalışanları, Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 12.06.2021 ulaşım faaliyetlerinde çalışanlar ile taksi ve dolmuş esnafı da aşı programına dahil edilecektir. 14.06.2021 Pazartesi günü ise 40 yaş ve üzeri vatandaşlarımıza aşı hakkı verilecektir.” İfadeleri kullanıldı.

Share
29 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?