logo

RTÜK sade televizyonlara sansür uygulamakla kalmıyor, yetkilerini de aşıyor. RTÜK, TV İzleyicilerini de Cezalandırıyor mu? 17 Eylül 2000 Pazar

RTÜK sade televizyonlara sansür uygulamakla kalmıyor, yetkilerini de aşıyor. RTÜK, TV İzleyicilerini de Cezalandırıyor mu? 17 Eylül 2000 Pazar

Abdulhamit zamanında uygulanan ve o zamanın medyası olan BASIN’a SANSÜR’ün kaldırılışı bayramını yaparken yetkisini bir sansür zihniyeti ile uygulayan RTÜK’le gelen sansürü unutuyoruz.
RTÜK sadece televizyonları cezalandırmakla kalmıyor, yegâne eğlencesi televizyon olan Anadolu Halkı olarak bizleri de cezalandırıyor.
Falanca kanalı açıyorsunuz, RTÜK’ün sevimsiz ekranı oluşan suratımıza çarpan kapatışı yazısı ile karşılaşıyorsunuz.
Belirli kanalları ne yaparsa yapsın kapatmayan RTÜK, halkın en çok izlediği kaliteli kanallara düşmanlık besliyor.
Bakınız: İnter Star birer gün ara ile 2 gün, Show TV birer gün ara ile 4 gün, Kanal D, E, Kanal 6 ve CINE 5 birer gün ara ile kapatılıyor. Bu belirli yayını sürdüren TV’lere uygulanan ceza sadece bu kuruluşlara değil, yegâne eğlencesi televizyon olan Anadolu insanına… Dar gelirlilere…
Televizyonlar (gerçi her şeyin olduğu gibi onların da pek az sakıncalı durum da olsa) yüzde sekseni; eğlence, kültür, görgü yönünden sağladığı gelişme her yerde izleniyor. Yararlı oluyor.
Show TV bir İbrahim Tatlıses başvurusu ile kapatılıyor. İki kişi arasında haklıyı haksızı ayırt edecek RTÜK’mü, bağımsız yargı organları mı?
RTÜK buna ne karışır, diyenler haksız mıdırlar?

Kabahat RTÜK’de değil, RTÜK’e çağın anlayışından yoksun olmayan insanları görevlendirmeyen siyasi partilerde…
400-450 öğrencinin okul hasreti lise de okumak isteyenlere, yurt için iki yıllık vade…
PİO Bakanlıktan Onay Bekliyor
Vezirköprü’de yaklaşık 24 bin öğrenci eğitim görüyor.
Taşımalılar, şu satırların yazıldığı anlarda, araba sahipleri fiyatları ucuz bulduğu için anlaşma sağlanamamıştı.
Bugün 3600 öğrenci taşımalı eğitimden yararlanacak, sorularımızı yanıtlayan Kaymakam Şevket Cinbir:
-PİO için her şeyi hazırladık. 400-450 öğrencimiz böylece eğitim öğrenime kavuşacak. Bakanlıktan onay gelir gelmez, pansiyonlu 9 ilköğretim okulunu açacağız. Vali Bey’de bize bu konuda yardımcı oluyor. Merkez de Mehmet Paşa, Tahtaköprü ve Gömlekhisar da İlköğretim okullarının yapımı sürüyor.
Okullara Bilgisayar
Kaymakam Şevket Cinbir, Zeki Cevher ile Mirza Çalışkan İlköğretim Okullarına 21 bilgisayar verdi.
Bilgisayar laboratuarlarının açılışında Belediye Başkanı Suat Binci, Milli Eğitim Müdür V. Ercan Yiğit, Başsavcı Harun Yılmaz bulundu. Kaymakamlığın kırsal alandaki okullara 15 milyar liralık kırtasiye yardımı yapılacağı belirtildi.
Boyabat Panayırı 18 Ekim’de
Her yıl Boyabat Belediyesi tarafından organize edilen Boyabat Panayırı, bu yıl 18 Ekim tarihinde başlayacak ve 10 gün sürecek.
Samsun doğalgaz telaşında…
Doğalgaz İçin Başvuruyu Unutmayın!…
Asrın enerjisi olarak kabul edilen doğalgaz için Samsun’da yoğun telaş izleniyor.
Rusya’dan döşenen doğalgaz hattının 2001 yılında Samsun’a ulaşacağı belirtiliyor.
Yurtiçi döşemesi için de çalışmalar sürüyor. Çarşamba tarafından Ankara’ya doğru döşeme sürerken, başka bir çalışma ile de Ankara’dan Çorum ve Samsun’a döşeme sürüyor.
Taşköprü’de Sarımsak Festivali
Sarımsağın kanser, felç, kalp, tansiyon ve kolesterol gibi çok sayıda hastalığa şifa verdiği biliniyor. Bilinmedik yararları ise keşfedilmeye devam eden mucize bitkinin en kalitelisi Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde üretilir.
Türkiye’nin en kaliteli sarımsağı Taşköprü’de yetiştiriliyor. Taşköprü’deki sarımsak festivali bugün başlıyor. Festivale bu sene Emel Sayın, Gülben Ergen, Atilla Taş, Ayna Grubu, Güldeste Grubu katılacaklar.
Askere Gideceklere Tren Sülüsü ve İaşe Bedeli
“En büyük asker bizim asker” yazımızda, her askere gidene 2-3 milyon yerine yoksullara daha fazla verilip durumu iyi olanlara para verilmemesi için gerekli yasanın çıkartılmasına değinmiştik. Çünkü çağımızda tren yolculuğu ilkel bir duruma düşmüştü.
Konuyla ilgili olarak yaptığımız incelemede :
-Askerlere sevklerde yükümlülere sevk edildikleri birliklere kadar 1 veya 2 gün yol verildiği, yol ücreti olarak en yakın tren istasyonuna kadar ödeme yapılarak tren sevk muhtırası verildiği, yiyecek bedeli komisyonunca tespit edilen miktara göre 1 veya 2 günlük yiyecek bedeli ödendiği tespit edilmiştir.

Share
260 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?

BENZER HABERLER

Anı İnceleme Araştırma
KAYMAKAMLIK SÜT SORUNUNA EL ATTI

KAYMAKAMLIK SÜT SORUNUNA EL ATTI

Anı İnceleme Araştırma
YÜZLERCE ORMAN İŞÇİSİ GREVDE

YÜZLERCE ORMAN İŞÇİSİ GREVDE

Anı İnceleme Araştırma
SORUNLARIMIZ TARTIŞILDI

SORUNLARIMIZ TARTIŞILDI

Anı İnceleme Araştırma
TEMMUZ’da YAYLA FESTİVALLERİ VAR

TEMMUZ’da YAYLA FESTİVALLERİ VAR