logo

Rüstem KURNAZ: İLKSAN’a adayım!..

Rüstem KURNAZ: İLKSAN’a adayım!..

İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN) seçimlerinin yapılmasına az bir süre kala Vezirköprü’de İLKSAN Temsilciliği’ne aday olan Rüstem Kurnaz gazetemizi ziyaret etti.

6 yıldır İLKSAN Temsilciliği görevini yürüttüğünü ifade eden Rüstem Kurnaz:

Görev yaptığımız süre içerisinde öğretmenlerimizin sıkıntılarını bildik ve aktarmaya gayret gösterdik. Temsilcilik görevimizin bize verdiği yetkilerle olsun, öğretmen arkadaşlarımızla çalışmalarımızla olsun İLKSAN’ın etkilerini gördük, görmeye de devam edeceğiz. Bizler İLKSAN’ı kapatmak gayretinde olup, başaramayınca yönetimine talip olanlarla değil, öğretmenlere önemli katkılar sağlayan İLKSAN’ı yaşatmak isteyen tarafta olduğumuz için adaylığımızı sürdürüyoruz. Dedi. 1996 yılında kayyumdan alınan İLKSAN o yıllarda sadece 1 maaş ikramiye verebildiği halde bugün gelinen noktada yaklaşık 10 maaş ikramiye alınabilen bir duruma geldiğini ifade eden Kurnaz:

İLKSAN emeklilik, doğum, cenaze gibi toplamda 10 farklı yardım sağlayan bir organizasyon. Çalışmalarımız sayesinde bizden sonraki öğretmen arkadaşlarımız çok daha mutlu bir emeklilik hayatı yaşayacaklar. Raporlar geleceği çok parlak bir kurum olduğunu söylüyor. Her zaman üyelerimizin yanında olduk, öğretmenlerimizin destekleriyle bundan sonra da olacağız. Dedi.
420 üyesi olan İLKSAN seçimlerinin 3 Nisan cumartesi günü sabah 9.00’da başlayacağı öğrenildi.

Share
45 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?