logo

Sağlık Çalışanlarına Bir Destekte Eğitim Bir-Sen’den

Sağlık Çalışanlarına Bir Destekte Eğitim Bir-Sen’den

Eğitim Bir-Sen Vezirköprü Temsilciliği tarafından Vezirköprü Devlet Hastanesi’ne 1000 adet maske hediye edildi.
Coronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında Eğitim Bir-Sen Vezirköprü Temsilciliği tarafından Vezirköprü Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Osman Karakuş’a 1000 adet maske hediye edildi.
Eğitim Bir-Sen Vezirköprü Temsilcisi Hasan Dursun yaptığı açıklamada; “Ülke olarak zor günlerden geçmekteyiz. Azami oranda bireysel temizliğe ve izolasyona önem verirken aynı zamanda milli birlik ve beraberliğe, yardımlaşmaya, desteğe de önem vermemiz gerekiyor.
Bu minvalde Memur-Sen Konfederasyonu olarak, İHH, Deniz Feneri, KIZILAY ile birlikte “ŞİMDİ VEFA ZAMANI” yardım kampanyamızı başlattık. Yetmez dedik, Cumhurbaşkanımızın “BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM” kampanyasına da güçlü destek verme kararı aldık.
Hayırda yarışanlardan olmak istedik ve ilçemizde, yerelde ne yapabiliriz diye düşündük. İlçemizde fedakârca çalışan sağlık personelimize destek olmak amacıyla 1000 tane maske temin ederek Hastane Başhekimimiz Uzm. Dr. Osman Karakuş’a üyelerimiz adına teslim ettik.
Yoğun mesailerine şahit olduk. Kendilerinin İlçemiz sakinlerinin evlerinden mecbur kalmadıkça çıkamamaları, el, yüz, burun başta olmak üzere temizliğe çok dikkat etmeleri, resmi makamların uyarılarına uymaları mesajını da sizlere iletiyoruz.
Eğitim-Bir-Sen kara gün dostu olduğunu bundan önce olduğu gibi bu durumda da göstermiştir. Sendikacılığa değer katan, sosyal sorumluluk konusunda en önde olan, yardımlaşmada örnek olan bir sendikadır. Ülkemiz dahil nerde mağdur, mazlum varsa yardıma koşmaktan geri durmamıştır.
Bizler bu sıkıntılı günlerin geçeceğine ve buradan yeni şeyler öğrenerek ve güçlenerek ülke olarak çıkacağımıza inanıyoruz.

Share
57 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?