logo

Sağlık Müdürlüğü “ var! ” Vatandaşlar “ yok! ” diyor

Sağlık Müdürlüğü “ var! ”  Vatandaşlar “ yok! ” diyor

Vezirköprü’de yapılan ve bir süre önce kullanılmaya başlanan Devlet Hastanesi’nde merdiven olup olmaması tartışmaları sürüyor.

23 Kasım’da hizmete açılan Vezirköprü Devlet Hastanesi’nin merdiven tartışması devam ediyor. 200 yataklı olan Vezirköprü Devlet Hastanesi yeni binası gidenlere ‘gerçekten hastane olmuş!’ dedirtse de, üst katlara çıkmak için merdiven bulunmadığı iddiaları gündemden düşmüyor.

Vatandaşların şikayetleri üzerine geçtiğimiz hafta basında yer alan “Yeni hastanede merdiven yok” iddialarına Samsun Sağlık İl Müdürlüğü bir açıklama yaparak cevap verdi. Açıklamada; “Devlet Hastanemizde hali hazırda bina içinde bölümler arası geçişin sağlanması için farklı alanlarda 8 adet merdiven ve 13 asansör bulunmaktadır” denildi.

Sağlık İl Müdürlüğü yaptığı açıklamada; “23 Kasım 2020 tarihinde Sağlık Bakanlığımız tarafından hizmete açılan 200 yataklı Vezirköprü Devlet Hastanemizde hali hazırda bina içinde bölümler arası geçişin sağlanması için farklı alanlarda 8 adet merdiven ve 13 asansör bulunmaktadır. Hastanemizde tasarımı gereği, asansörler ana girişe merkezi bir konuma yerleştirilmiş, merdivenler ise taşımada asansörlerimizi destekleyici olarak yan bölümlere konumlandırılmıştır. Merdivenlerimizin bulunduğu alanlar ve merdiven kapılarımız hem hasta geçişi için kullanıma uygun, hem de olası bir yangın anında yangına dayanıklı, açma kolaylığı sağlayan bariyerli kapılarıyla, yangından koruyucu özelliktedir “denildi.

Merdivenler açık ve kullanılıyor..
Sağlık İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “merdivenlere çıkışlardaki kapılarımızın kapalı olması ya da kullanılmaması gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir. Pandeminin en kritik döneminde devreye giren hastanemiz, diş sağlığı merkezimizle birlikte bu süreçte 25 bine yakın hastamızın tedavisine imkân vermiş, 200’e yakın hastamızın da yoğun bakım koşullarında hizmet almasını sağlamıştır. İlçemiz ve çevre bölgelerde yaşayan insanlarımıza kaliteli sağlık hizmeti sunma anlamında hayati önem taşıyan hastanemizde ilgili bu iddialar doğruyu yansıtmamaktadır ” dendi.

Merdivenler kullanışlı mı?
Sağlık İl Müdürlüğü’nün açıklamasına karşın, hastaneye giden vatandaşlar, bahsedilen merdivenlerin yangın merdivenleri olduğunu, basamakların dar ve yüksek olması nedeniyle kullanılmasının da özellikle yaşlı ve hastalar için elverişli olmadığını iddia ediyorlar.

Share
50 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?