logo

Şahinkaya Kanyonu bir rekor denemesine ev sahipliği yapıyor

Şahinkaya Kanyonu bir rekor denemesine ev sahipliği yapıyor

Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapacak.
17-18-19 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Türkiye’nin ilk ve tek Ekstrem Sporlar Festivali olan Falcon Fest 19 ülkeden 100 maceraperest sporcunun katılımıyla Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu’nda yapılacak.
Aynı anda 6 farklı ekstrem sporun yapılabileceği nadir yerlerden biri olduğuna dikkat çekilen Şahinkaya Kanyonu’nda üç gün boyunca sporcular Base Jump (Serbest atlayış), slackline (ip üzerinde yürüme), highline, kaya tırmanışı, kano, sup ve paramotor yarışlarına katılacaklar.
3 gün renkli zaman geçirilebilecek olan Şahinkaya Kanyonu’nda düzenenlenen Falcon Fest için Vezirsuyu da kamp alanı olarak hizmet veriyor.
2 rekor denemesi yapılacak..
Kanyon’da bu festival kapsamında 2 farklı rekor denemesi de yapılacak.
Bunlardan biri İngiliz sporcu Jediah Doohan’ın ip üzerinde en uzun süre kalma rekoru denemesi olacak.
Yeren 250 metre yükseklikte 100 saat kalmayı deneyecek olan sporsu pazartesi günü başladığı rekor denemesinde halen ip üzerinde kalmayı sürdürüyor.
Sarah Rixam isimli sporcu ise, yine ip üzerinde en uzun yürüyüşü gerçekleştirmek için Şahinkaya Kanyonu’nda olacak.
Daha önce ilk atlayışı yapan Cengiz Koçak’tan sonra festivalde 19 sporcu Base jump yani serbest atlay99ış yapacak. Kanyonun en yüksek noktasından peşpeşe atlayacak olan sporcular kendilerini boşluğa bırakarak görsel bir şölen de yaratacaklar.
Kanocular kürek çekerken, kaya tırmanışçılarının doğayla mücadeleleri nefes kesecek. Aynı zamanda paramotorcular kanyon üzerinde uçacaklar.
3 gün boyunca Şahinkaya Kanyonu Falcon Fest ile birbirinden renkli görüntülere ev sahipliği yapacak. İsteyen seyircilere de tırmanma ve kano eğitimleri verileceği gelen bilgiler arasında.
Ancak ilçemizde programın saatlerinin bilgilendirilmemesi eleştirilere konu oldu.

Share
932 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?