logo

Şahinkaya Kanyon’unda kaybolan genç aranıyor..

Şahinkaya Kanyon’unda kaybolan genç aranıyor..

İstanbul’dan Vezirköprü’ye gelerek Şahinkaya Kanyonu’nda kamp kuran genç kayıp.
Gencin arkasında bıraktığı videoda söyledikleri ise hayrete düşürdü. Genci aramak
için Samsun’dan AFAD ekipleri geldi.

İlçemizin dünyaya açılan turizm bölgesi Şahinkaya Kanyonu'nda üniversite öğrencisi olduğu belirtilen genç kayboldu.
Türkmenistanlı olduğu iddia edilen 20 yaşındaki gencin intihar mı ettiği ise henüz bilinmiyor. 
Edinilen bilgiye göre; bir gün önce Şahinkaya Kanyonu'na gelerek kamp kuran Türkmenistan asıllı ve İstanbul'da İstanbul Teknik Üniversitesi'nde öğrenci olduğu öğrenilen genç burada Festival alanında kamp kurdu.
Birkaç haftadır Vezirköprü'den ulaştığı teknecilere kendisinin Şahinkaya Kanyonu'na gelmek istediğini söyleyen genç öğrenci pazartesi günü İlçemize geldi.
Buradan kendisini alan tekneciler genci Kanyona götürdüler. Kayıkla karşıya geçen genç buradan yürüyerek zirveye çıktı ve kamp kurdu.
Burada "soğukta burada kalma, gel misafirimiz ol" diyen teknecilerin teklifini de kabul etmeyen genç çadırını kurarak zirvede kalacağını söyledi.
     Videoda ilginç sözler..
Zirvede çadır kurduktan sonra burada çektiği videoyu akrabalarına gönderdiği; videoda, “en iyi okulda okuyorum. Param var, her türlü imkanım var. Yeter bu kadar yaşamak. Beni bulursanız buradaki insanları suçlamayın” dediği iddia edilen gençten bir daha haber alınamadı. Yakınlarının sosyal medyadan videoyu seyredip, kanyondaki teknecilere haber vermesi üzerine kamp alanına giden teknecilerin genç Türkmenistanlıyı bulamayarak yaptıkları ihbar üzerine İlçe Jandarma ekipleri bölgeye geldiler.
İsminin Yunus Hocayov olduğu öğrenilen 20 yaşındaki gencin çadır kurduğu alanda arama yapan jandarma ekipleri alanda gencin eşyalarını ve yırtılmış şekilde bir miktar da para buldukları öğrenildi. 
Bölgede yapılan aramalar sonucunda gençten bir iz bulunamayınca Salı günü öğleden sonra Samsun AFAD (Afet ve Acil Durum Birliği) ekipleri bölgeye çağırıldı.
Pazartesi günü Şahinkaya Kanyonu'na gelerek saat 15.00 sıralarında kayıkla karşıya geçtiği belirlenen gencin buradan zirveye çıkarak çadır kurduğu belirtiliyor. 
     AFAD geldi..
Gencin videosundan başka intihar etmiş olabileceğine dair kanıt olmasa da bu ihtimal üzerinde durulduğu belirtiliyor.
Kamp kurduğu yerden atlamış olduğu tahmin edilen gencin suya uzak olan bölgede karaya düşmüş olabileceği tahmin ediliyor. Dik kayalıklara inmek tehlikeli olduğu için özel ekiplerin bölgeye çağırıldığı belirtildi.
AFAD ekiplerinin genci suda değil, karada arayacakları öğrenildi.
AFAD ekipleri genci bulamazlarsa yine sudan arama çalışmaları başlatılabileceği belirtiliyor.

Share
710 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?