logo

SAHİPSİZ Vezirköprü!..


Göktan Tek'er
goktanteker@hotmail.com

Siyasi partilerin kongreleri başladı.
Özellikle il kongresi de tamamlanan CHP’de ve devam eden AKP’deki kongreler tatlı telaşların ve bol dedikoduların hüküm sürdüğü şekilde geçiyor.
Sürekli siyasilerin isimleri değişse de Vezirköprü için fazla değişen olaylar olduğuna, ilçe adına gelişmeler olduğuna şahitlik edemiyoruz.
Mutlaka ilçeden seçilen siyasetçilerimiz sıkıntıları yukarılara aktarmak için ellerinden geleni yapıyorlardır, ama sonuç alınma noktasında başarı maalesef olmuyor.
CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu’nun geçtiğimiz hafta Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasında söylediği; “Sahipsizliğin nasıl bir şey olduğunu, Vezirköprü İlçemize gidin göreceksiniz” sözü önemli.
Evet, Vezirköprü SAHİPSİZ!
İlçede başlanan tüm işler yarım yamalak zorlaya zorlaya gitti. Bazıları gitmiyor bile.
İlçenin ne yolu var, ne hastanesi.. Devlet adına yatırım neredeyse yok, devlet dairelerinde personel eksikliği hiçbir zaman bitmedi.
Bütün bunları dile getiren kimsenin varlığını pek fazla göremeyen Vezirköprü, milletvekilleri açısından da şanslı olmadı.
Her seçimden önce Vezirköprü’nün de milletvekili olacaklarını iddia eden adaylar seçildikten sonra her nasılsa, Vezirköprü’yü unutup ayda yılda bir kez gelip; iktidardakiler “yapacağız” muhalefettekiler “yaptıracağız” deyip gidiyorlar.
Sahipsiz Vezirköprü ise kaderine terk edilmişliğini yaşamaya devam ediyor.
AKP İlçe Başkanı Mehmet Kurt, Ankara’daki görüşmelerden umutlu döndüklerini aktardı.
Yol olsun, yeni hastane binası olsun, doktor açığı olsun, başta İlçe Tarım olmak üzere diğer kurumlardaki personel eksiklikleri olsun, kenevir olsun, Kunduz Kamp Eğitim Merkezi’ne kadar Vezirköprü’nün bekleyen tüm işlerinin çözüleceğine dair verilen sözleri, yapıldığı söylenen işleri aktardı.
Doğrusu artık görüyoruz ki; Vezirköprü’de konuştuğumuz hiç kimse (siyasetçilerden başka) bu işlerin olacağına, söylenen sözlerin yerine getirileceğine dair umut taşımıyor.
Araya FAKÜLTE isteğimizi de sıkıştırmaya çalışıyorum, ama açıkçası orada da umut yok.
HUZUREVİ
Vezirköprü’nün uzun zamandır peşinden koştuğu Huzurevi için geçtiğimiz hafta başlatılan dernek çalışmaları ve Protokol işinin Salı günü itibariyle tamamlandığını öğrendik.
İmzalanan protokol çerçevesinde inşaat tamamlandıktan sonra Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na devredilecek olan Huzurevi binası, Bakanlık tarafından tefrişatı tamamlanarak işletilecek.
Vezirköprü’nün isteklerinin olması 30 yıl sonra ancak oluyor demek istiyorum ama, iş bitmeden de söylemek olur mu bilemiyorum?

Share
375 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Psikolojik Zorlukları Azaltacak Durumlar

  13 Nisan 2024 Köşe Yazıları

  Günlük hayatta fark etmeden karşılaştığımız durumları kendi hayatımıza katarız ve seçimlerimizi, kararlarımızı buna yönelik yaparız. Bu durumlarsa psikolojik sağlamlığımızı azaltabilir. Maddeler halinde bakalım. - Diğerlerinin hayat tecrübelerine bakarak çok fazla önlem almak, hayatımızı kısıtlamak.  Örneğin yakınımızdan birinin sosyal medyada zorbalığa uğradığını görüp çocuğumuza sosyal medyayı yasaklarız. Çünkü böyle bir durumla karşılaşmak istemeyiz. İnsan başka insanlardan da öğrenen bir varlıktır ama bu korku kültürüne dönüşürse bizi etki...
 • Vezirköprü’de seçmen değişmedi, Yine AKP dedi..

  03 Nisan 2024 Köşe Yazıları

  Özellikle İç Anadolu'da ve Karadeniz'in iç kesimlerinde kırsalda yaşayan vatandaşların henüz bu ekonomik sıkıntıyı derin yaşamamaları ve parti tutma davranışı nedeniyle AKP'den uzaklaşmadıklarını söyleyebiliriz. 31 Mart yerel seçimleri sürprizlerle sona erdi. Beklenmeyen CHP'nin Türkiye genelinde birinci parti çıkması ve yıllardır güçlü şekilde iktidar olan Adalet ve Kalkınma Partisi'nin ilk kez ikinci parti konumuna düşmesi özellikle EGE'de hemen her yerin CHP adayları tarafından alınmasıydı. Komşu il Amasya ve Kastamonu da bu beklenmeye...
 • YORGAN GİTTİ KAVGA BİTTİ

  03 Nisan 2024 Köşe Yazıları

  Bir gece Nasrettin Hoca'nın evinin önünde iki grup arasında kavga başlar. Kavga biraz uzun sürer, aşırı gürültüden rahatsız olan hoca yataktan kalkar yorganı eline toplar balkona çıkar. Kavgacılara seslenir falan ama kavgacılar kendi gürültü ve hırslarından hocayı tınlamazlar bile; Sinirlenen hoca; Omzundaki yorganı kavgacıların üzerine doğru fırlatır. Yorgan kafalarına dolanan kavgacılardan bir grup ne olduğunu anlamadan yorganı alıp korku içinde kaçıp giderler. Kavgacıların diğer grubu da kavga ettikleri grubun kaçması üzerine olay yerin...
 • Psikolojik Destek Almaya Karşı İsteksizlik

  30 Mart 2024 Köşe Yazıları

  Psikolojik destek almak bir sağlık yardımı almaktır. Bazılarımız vücudumuzda bir ağrı hissettiğine bunun kaynağını anlamaya çalışır ve hemen muayene olur bazılarımız da ağrının daha büyük bir soruna işaret edebileceğini düşünüp muayene olmayı sürekli erteler. Psikolojik danışma alırken de insanlar, bazen bu hizmete erken şans verirler bazen de zaten yardım almanın faydasız olacağını düşünerek umutsuzluğa kapılıp destekten uzak kalırlar. Çünkü onlara sorun oluşturan kişiler onların deyimiyle, kişinin psikolojisini bozan o kişiler diplerinde oldu...