logo

Samsun Amatör lig maçları başladı İlk Yarıyı 1-0 Kaybeden Vezirköprüspor Çarşambaspor’a 5-0 Yenildi 5 Eylül 1971 Pazar

Samsun Amatör lig maçları başladı İlk Yarıyı 1-0 Kaybeden Vezirköprüspor  Çarşambaspor’a 5-0 Yenildi 5 Eylül 1971 Pazar

5 Eylül Pazar günü 14.30’da Samsunspor sahasında yapılan Vezirköprü Çarşambaspor maçlarında Vezirköprüspor, Çarşambaspor’a 5-0 yenilmiştir.
İlk maç
Vezirköprü, Çarşamba, Lâdiklilerin doldurduğu stadyumda 12.30’da ilk maç Lâdik Esnaf Spor ile Samsun Irmakspor arasında yapılmış, Lâdik bu maçı 1-0 kazanmıştır. Maç kaliteli geçmiştir.
Daha sonra Çarşambaspor ile Vezirköprüspor’un maçı başlamıştır. Vezirköprüspor sahaya şu kadro ile çıkmıştır: Kadri, Abit, Müfit, Suat Osman, Rıza, Kenan, Mehmet, Ahmet, Nevzat, Fatih, Erdinç…

Oldu bitti maşallah
CHP İlçe Kongresi Gene Pazartesi Yapılacak
CHP İlçe Başkanlığı’ndan açıklandığına göre: CHP ilçe kongresi 27 Eylül Pazartesi günü yapılacaktır.
Kongrenin Vezirköprü’nün haftası olan Pazartesi gününe getirilmesi çok eski bir taktik olarak vasıflandırılmakta, (eskiden de ilçe esnafı kongreye girip tenkitlerde bulunmasın diye kongreler haftanın tek alışveriş günü olan Pazartesi gününe getirilmekteydi.) demektedir. CHP’de bazı çevreler bu zihniyeti, yönetim kuruluna dahi ilçe halkından olmayan AP zihniyeti ile aynı paralelde, maksatlı bir hareket olarak vasıflandırılmaktadır.
3 günde 4 okula 53 çocuk kaydoldu
Vezirköprü İlkokullarında Kayıt İçin İlgi Çok Az
Vezirköprü’de ilkokullarda kayıt oranı yıldan yıla düşmekte, bu da eğitim seferberliğimiz için düşündürücü olmaktadır. Bunun nedeni olarak ilçenin iktisadi durumunun zayıf olmasının yanında ilgililerin de gerekli tedbiri almaması sebep olarak gösterilmektedir.
Öğrendiğimize göre 31 Ağustos kayıtlarının başladığı günden Cuma gününe kadar ancak dört okula 53 öğrenci kayıt olmuştur.
Berberde Traş Olurken Öldü
Havza’da 60 yaşındaki Hüseyin Taşan, traş olduğu berberde geçirdiği kalp krizi sonucu ölmüştür.
Hüseyin Taşan Havza eski belediye başkanının akrabasıdır.
Vezirköprü 1971 Albümü İçin Son Fotoğraflar Çekildi
Vezirköprü 1971 albümü için son fotoğraflar geçtiğimiz hafta çekilmiştir. Ayrıca Vakıflar Bankası başta olmak üzere bir kısım kuruluşlar daha fotoğraflarını göndermişlerdir.
Kuruluşlar
Fotoğraf ve türlü muameleleri bitirilen kuruluşlar: Kaymakamlık, Maliye, Belediye, Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası, Erkek Sanat Enstitüsü, Lise, Fazıl Ahmet Paşa, Fazıl Mustafa Paşa İlkokulu, Tekel idaresi, fabrikaya emeği geçen Ankara’daki ormancılarımız, Vezirköprüspor, Yılmazspor gibi kuruluşlarımızın tüm hazırlıkları bitirilmiştir.
Turistik yerler
İlçemizin turistik yerleri, başta ormancılarımızın en güzel fotoğrafları, Köprülü Mehmet Paşa’nın evi, Romalılardan, Hititlerden kalma tarihi taşların resimleri, Kızılırmak boylarının en güzel fotoğrafları Taş Medrese, Çamlıca Folklor Ekibi, Vezirköprü Parkı, Hacılar giderken toplu resimleri Vezirköprü genel görünüşü.
Siyasi durum
Milletvekilleri, belediye azaları, parti başkanları resim ve yazıları hazırlanmıştır.
Gidenler gelenler…
Bir Oral Yazıcı Vardı
Pancar Bölge Şefliği’nde Ziraat Mühendisi ve fen memuru idi, görevindeki normal çalışması dışında tanıdık biz Oral Yazıcı’yı…
Kendisi hakikaten kıymetli bir sanatkâr vefalı bir dost ve arkadaştı.
Çok kimsenin kılını kıpırdatmadığı halde sahip çıkma pişkinliğini gösterdiği halk oyunları yapmasında hakikaten büyük bir sanat kıymeti taşıyan dekorlarından fotoğraflarına en ince detaylarına kadar büyük emeği geçmişti Oral’ın…
Ağrı Eleşkirt ilçesine atanan Oral Yazıcı’ya orada da başarılar dileriz.
Vezirköprü Tek Hanım Doktorla Kaldı
İlçemize iki doktor bile kâfi gelmezken, Necati Zengin’in askere gitmesiyle Vezirköprü tek doktora kalmıştır.
Sağlık Merkezi, Ana Çocuk Sağlığı, hükümet ve belediye doktorluk görevleri tek başına üzerine kalmış bulunan Sayın Dr. Gönül Demirali nereye koşacağını şaşırmış vaziyettedir.
75 bin nüfuslu koca ilçenin sağlık düzeni Allah’a kalmıştır.

Share
5 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?