logo

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir: BESİ OSB 2023’e yetişecek!

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir: BESİ OSB 2023’e  yetişecek!

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Vezirköprü Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (BESİ OSB)’nin 2023’e kadar hayata geçirileceğini söyledi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Samsun’da merkezdeki OSB alanının 5 kat büyütüldüğü belirtildi. Bununla birlikte Merkez OSB’de yatırım alanı kalmazken, Bafra Karma ve Medikal İhtisas OSB’de doluluk oranı yüzde 70’e, Kavak OSB’de ise yüzde 50’nin üzerine çıktığı, yeni kurulan Havza OSB’ye talepler sürerken, 17 firmanın ticari faaliyetini sürdürdüğü Samsun Gıda İhtisas OSB’de ikinci etap altyapı çalışmalarının da devam ettiği açıklandı.
Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre; 1194 dekar alanda kurulacak Bafra Tarıma Dayalı İhtisas (Sera) Organize Sanayi Bölgesi, 1200 dönüm arazide Terme OSB, 822 dekar arazide Çarşamba Karma OSB ve 852 dönüm arazide Vezirköprü Tarıma Dayalı İhtisas Besi OSB’yi 2023’e kadar faaliyete geçirmek isteniyor.

Yatırımda 3 önemli alternatif
Yapılan açıklamada; Havza, Kavak ve Bafra ilçelerindeki organize sanayi bölgelerinin yatırımcılar için büyük bir fırsat olduğunun altını çizen Başkan Mustafa Demir, “3 ilçemizdeki organize sanayi bölgelerimiz, yatırımcılar için çok önemli alternatiflerdir. Şu an Kavak ve Bafra OSB’lerine yoğun ilgi var. Havza OSB yeni kurulmasına rağmen arazi tahsis ettiğimiz firma sayısı 14’e çıktı. 2 firma üretime başladı. Çarşamba, Terme, Bafra ve Vezirköprü’de kurulacak yeni organize sanayi bölgelerinde de yatırımcıların önünü açmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Share
9 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+7 = ?