logo

Samsun Fuarında kazık bol, ziyafetler de diz boyu… Koca Samsun Fuarında Bu Yıl Tek Eğlence Var 11 Temmuz 1971 Pazar

Samsun Fuarında kazık bol, ziyafetler de diz boyu… Koca Samsun Fuarında Bu Yıl Tek Eğlence Var 11 Temmuz 1971 Pazar

Samsun fuarında kontrolsüzlük hüküm sürmekte, her yerde kazıklar vatandaşın iflahını kesmektedir.
210 adet pavyon, 450 firma, 6 çay bahçesi bulunan Samsun fuarında henüz açılamayan bir de açık hava tiyatrosu bulunmaktadır. Bu tiyatroya revü’nün geleceği reklam edilmektedir.
Ayrıca Samsun fuarında (Kısmet) gazinosunda ünlü ses sanatkârlarından Kutlu Payaslı, A. Gazi Ayhan, Yıldız Ayhan bulunmaktadır.
Samsun fuarı aradan geçen bu kadar zaman içerisinde hiçbir gelişme kaydetmemiş, sadece şu zaman şu kadar metre idi diye halkı oyalamak yolu tutmuştur.

Çiftçi orağını biçemiyor, kamyonlar güç çalışıyor
Mazot Karaborsada
İlçemizde mazot bulunamamakta, çiftçiler oraklarını biçmek için traktörlerine nereden mazot alacaklarını henüz bilememektedirler.
Gazetemize müracaat eden birçok çiftçi vatandaş, (mazotu karaborsadan temin etmek güç. Ne yapacağımızı şaşırdık, çok pahalı akaryakıt fiyatlarına bir de karaborsa eklenirse halimiz nice olur?) demektedir.
Vezirköprü 1971 Albümünün Son Hazırlıkları Yapılıyor
Bilindiği gibi gazeteniz (Vatandaş)’ın ikisi gerçekleşen üç önemli hamlesi vardı:
1-Yılın sporcu seçimi düzenlenmiş Vezirköprü’de ilk yapılan seçimde Nadir Şavlı yılın sporcusu seçilmiştir.
2-Gene Vezirköprü’de ilk defa köyler arası halk oyunları yarışması teşebbüsü gerçekleştirilmiş (1.Çamlıca, 2.Aşağınarlı, 3.Elaldı) köyleri seçilmiş ve Vezirköprü köylerinin güzel oyunları ortaya çıkarılmıştı.
3-Vezirköprü Albümü teşebbüsümüz de çalışmaları son safhaya gelmiş bulunmaktadır.
Gene Vezirköprü’de ilk defa ilçenin albümü yapılmaktadır. (Vezirköprü 1971 Albümü) ismini taşıyacak albüm, ilçemizin yaşayan insanlarını tanıtmakla kalmayacak, Vezirköprü’nün tarihi, turistik ve coğrafi durumlarıyla Vezirköprü’ye ait kolay bulunamayacak çeşitli bilgileri verilecektir.
İlçemize böyle bir eser kazandırmak amacıyla hiçbir fedakârlıktan kaçınmaksızın çalışan VATANDAŞ Gazetesi’nin Vezirköprü 1971 albümü hamlesine yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederiz.
Karadeniz’in En Büyük Camii Samsun’da Yapılıyor
Karadeniz Bölgesinin en büyük Camii ilimiz Asri mezarlık yakınında inşa edilmektedir.
Verilen haberlere göre bu camii tam 8 bin kişi alacak, üç katlı olacaktır.
19 kubbeli olarak, halk tarafından inşa edilecek camiinin arsasını, hayırsever bir vatandaş bağışlamıştır. Arsanın 1662 metrekare olduğu, camii ise bunun 992 metre karesine inşa edileceği bildirilmektedir.
Temeli atılan camii Samsun’un en büyük ve en modern camii olarak yapılmaktadır.
Vezirköprü Güreş Kulübü güreşe hevesli gençlere çağrıda bulundu
Vezirköprü Güreşi Gelişecek mi?
Vezirköprü’de sportif çalışmalardan sadece futbol görülmekte, köylerimizde bir halk sporu olarak güreş devam etmektedir.
Köy düğünlerinde birinci sırayı işgal eden güreşler için, ilçemizde bir kıpırdama belirmiş, Vezirköprü Güreş Kulübü kurulmuştur.
İlçenin pehlivanlarına ve bu yönden heveslilerine çağrıda bulunan Vezirköprü Güreş Kulübü (Gençlere çeşitli imkânlar açacağız) demektedir.
Bu hususta konuştuğumuz Güreş Kulübü başkanı Selahattin Tuncer (çalışmalara başladıklarını bildirmiştir. Kulübümüz güreşe hevesli tüm gençlere açıktır. Güreş meraklısı gençlerimizin ikişer fotoğrafla birlikte kulübümüze müracaat ettiklerinde kendileri de çalışmalarımıza katılacak, bu yönde yetiştirileceklerdir, demektedir.)
Sıkıyönetim Geldi, Asayiş Düzeldi
Bakanlar Kurulu, Toprak Reformu kanunu hazırlamaktadır.
Verilen bilgilere göre, ortakçılık kaldırılmakta, hazine ve fazla topraklar, topraksız köylüye dağıtılma durumu ele alınmaktadır.

Share
22 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?