logo

Samsun İçin Okuma Vakti kapsamında Hedef 1 Milyon Kitap Bağışı

Samsun İçin Okuma Vakti kapsamında Hedef 1 Milyon Kitap Bağışı

2017 yılında başlatılan ve bu yıl üçüncü yılına giren “Her Yere Kitap, Her Yerde Kitap” projesi kapsamında Vezirköprü’de 100 Bin kitap için kampanya başlatıldı.
Şubat ayı itibariyle ilçemizde de başlatılan kampanya kapsamında bugüne kadar 40 Bin adet kitap toplanırken bu hedefin 100 Bin kitap olduğu bu kitapların ilçede bulunan okul müdürlükleri ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından toplandığı belirtildi.
Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy’dan Kampanyaya Destek

“Her Yere Kitap, Her Yerde Kitap” projesi kapsamında Vezirköprü’de hedeflenen 100 Bin kitap için başlatılan çalışma kapsamında ilçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demircan Ankara’da bulunan hemşerimiz Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy’u ziyaret etti.
Ziyaret sırasında konuyla ilgili olarak açıklama yapan Burhan Ersoy; “Samsun’da Kitap Okuma Vakti kampanyası kapsamında Her Yere Kitap, Her Yerde Kitap kampanyasına Vakıflar Genel Müdürü olarak 10 Bin kitabımla kampanyaya katılmak istiyorum. Müdürümüzün bahsettiği konu ilgimi çekti. Kitap okumak önemli. Bu memleket bizim, herkesin okuması lazım. Bu nedenle ben de kitaplarımı bağışlıyorum.” Dedi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demircan ise; “Kampanya kapsamında başta Vakıflar Genel Müdürümüz Burhan Ersoy olmak üzere kampanyaya destek olan herkese teşekkür ediyor, kampanya kapsamında hedeflediğimiz 100 Bin kitap için halkımızın desteklerini bekliyoruz.” Dedi.

Share
78 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?