logo

Samsun Milletvekili Hüseyin Özalp Fabrika sorunumuzu Meclise getirdi: “Orman Bakanlığı Vezirköprü Fabrika Projesine Sahip Çıkmıyor” 11 Haziran 1972 Pazar

Samsun Milletvekili Hüseyin Özalp Fabrika sorunumuzu Meclise getirdi: “Orman Bakanlığı Vezirköprü Fabrika Projesine Sahip Çıkmıyor” 11 Haziran 1972 Pazar

Samsun milletvekili Hüseyin Özalp, AP gurubu adına mecliste yaptığı konuşmada fabrika sorunumuzu ve bu konudaki acı gerçekleri dile getirmiştir.

Projesine sahip çıkmayan Bakanlık
Özalp konuşmasında acı durumu şöyle dile getirmektedir: ”Çok gariptir ki Orman Bakanlığı hammaddesini kendisi temin ettiği ve kendisinin tespit ettiği projeyi Devlet Planlama teşkilatına gönderiyor, bu, indi mütealalarla iade ediliyor ve bakanlık kendi projesinin müdafaasını yapmıyor. Böyle devlet hizmeti ve böyle devlet görüşü olmaz!..
Seçimlere Rağbet Azaldı
İlçemiz Fırındar köyünde yapılan muhtar seçimimde 249 seçmenden sadece 35 kişi oy kullanmıştır.
Bu da “seçimlere seçmenler tarafından ilgi gösterilmiyor” şeklinde yorumlara yol açmıştır.
Vezirköprü Lisesi’nin çalışkan ve zeki öğrencisinin ölümü tüm Vezirköprülüleri üzdü
Cüneyt’i Tıp Kurtaramadı
Vezirköprü lisesinin terbiyeli, zeki ve çalışkan öğrencisi Cüneyt Öncel yakalandığı kan kanserinden kurtulamayarak ölmüştür.
Cüneyt Hacettepe Tıp Fakültesi hastanesinde tedavi olmuş, çocuğun zekâsı konuşmaları doktorların dikkatini çekmiş fakat tıp bir noktada aciz kalmıştır.
20 gün kadar en son Ankara’ya.. götürülüşünde Vezirköprülüler, Cüneyt’den iyi haberler beklemişlerse de maalesef bu mümkün olmamış, Tıp Cüneyt’i kurtaramamıştır.
Ölüm
Kütüphane memuru Selami Bayraktar’ın kayınvalidesi yakalandığı hastalıktan kurtulamayarak vefat etmiştir.
Vezirköprü’nün Eski Malmüdürlerinden Altındaş Trafik Kazasında Öldü
Vezirköprülüler genç, çalışkan dürüst, kültürlü bir malmüdürü olan Niyazi Altundaş’ı çok sevmişlerdi. Gün gazetesinde rahmetli Fuat Binici ile çekilmiş resmini ve (trafik kazasında öldüğü) haberini okuyunca çok üzüldüler.
Acı haber
Gün gazetesinin haberi şöyle: “Ordu Millî Emlâk Müdürü Niyazi Altundaş bir trafik kazası sonucu ölmüş, aynı kazada Devlet hastanesi başhekimi operatör Hasan Karağaç, vergi dairesi Müdürü Abdurrahman Özyol ve arkadaşları ağır yaralanmışlardır.”
Yarışmanın Başarılı Oyunları Tartışılıyor
Vezirköprü kaymakam lığının himayelerinde, Turizm derneği, Lise ve VATANDAŞ gazetesinin işbirliği ile hazırlanan Halkoyunları yarışması tıklım tıklım dolan Yazlık Lâle sinemasında yapılmıştır.
Yarışmaya yazılan köylerden Yörükçal gelmemiş Yukarınarlı, A.Narlı, Çamlıca, Teberük, Kabalı, Karapınar ekipleri gelmişlerdir.
Sanki bir festival
3 Haziran Cumartesi günü ve akşamı Vezirköprü adeta bir festival havası yaşamış, Fazıl Ahmet Paşa kütüphanesinde Samsun Olgunlaştırma Enstitüsünün el işleri sergisi açılırken köylerden gelen davullu zurnalı ekipler de ilçeyi şenlendirmişlerdir.
Gece başlıyor
Vezirköprüspor’un da genç oyuncularının düzende görev aldığı gece turizm derneği başkanı Şamil Büyüktalaş’ın hoşgeldiniz konuşmasıyla açılmış daha sonra Vatandaş gazetesi adına Vefai Tek’er konuşmuştur. Tek’er de orman fabrikasına kunduz ormanlarına ilçede Almanya’dan gelen işçilerle yaptırılacak fabrikaya değinmiş, daha sonra çekilen kur’a ile köyler, oyunlarını göstermeye başlamışlardır.
Kabalı Karapınar
Yeşil elbiseleri, ellerinde av tüfekleri ile ilginç oyunlar çıkaran KABALI-KARAPINAR köyü son günlerde yarışmaya katıldığından 1290 puandan yukarı çıkamadı.
Teberük
Teberük köyü de ilginç oyunlar çıkardı. Bu köyümüz bu yıl yarışmaya ilk defa katılmaktaydı. Köylülerinin milli oyunlarını binden fazla insana alkışlatan bu köyümüzde 1852 puan
almıştı.
Selami Bayraktar’ı da Kaybettik
Yazmak acı, hem de çok acı. Biz gazeteye hastalığını haber olarak koymayı düşünürken, 5 gün önce vefat eden kayınvalidesi Nadire hanım için Selami ağabeye başsağlığı dileyen yazımız daha yayınlanmadan, kendisinin ölüm
haberini almamız şaşırttı bizi…
Yalan dünya!..
Sanki Cuma günü koluma girip saatlerce konuşan Pazar günü Sefa ile birlikte kütüphanede oturduğumuz o değildi.
…Ve kütüphaneyi pırıl pırıl yapan kültürel
gecelere açmaktan üşenmeyen, gerçek dost Selami Bayraktarı da unutmak mümkün mü?..
Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz.

Share
167 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?