logo

SAMSUN MUHALEFET MİLLETVEKİLLERİ NE İLE MEŞGUL?


İhsan Cömert
comert_ihsan@hotmail.com

Son günlerde Türkiye’mizin ciğerleri ve kalbi cayır cayır yandı. Tedbir alınmaz da geçti deyip kulak ardı edilirse yanmaya devam ederiz.
Kasıtlı, sabotaj, ihmal isterse kazaen olsun yangınlar bir felaket.
Ne olursa olsun yetkililer bu felaketlerin önüne geçmek zorundadır. Aksi halde güzel Türkiye’miz kısa zamanda çöl olmaya ve yaşanamaz hale gelmeye mahkûmdur.

ÇİFTÇİ KURULUŞLARI

Ziraat odaları, tarım kooperatifleri, pancar ekicileri birliği gibi çiftçi kuruluşları vardır.
Bu kuruluşların yönetim organları üyelerin katılımı ile seçimle yapılır.
Biz bu yazımızda pancar ekicileri kooperatifi seçimini kısaca irdeleyelim.
Her kongrede Amasya pancar ekicileri kooperatifinin seçimlerini izlerim. Vezirköprü, Havza, Suluova, Erbaa, Merzifon ve Gümüşhacıköy pancar ekicileri binlerce üretici arabalarla Amasya’ya taşınır.
Tam bir curcuna, kimin eli kimin cebinde belli değil, yapılan sözde seçim. Gücü gücü yetene, her an kavga, hatta büyük olaylar yaşanabilir.
Yapılanın adı sözde seçim!!
Bu kooperatifin her köyden ortak sayısına göre delege sistemine geçilse, kongre yasal hale getirilirse, zorbalığa son verilirse, binlerce çiftçi sıcakta balık istifi kongre meydanına toplanmazsa.
Gelecekte bu sistemin değişeceğini umuyorum.
Kooperatifi ve fabrikayı oldukça düzenli ve çiftçinin yararına düzelten Mustafa SAATÇİ’ nin seçimleri de düzene koyacağını umuyorum.

BELEDİYE ÇALIŞMALARI

Belediyenin çocuk parklarındaki ağaçlar acil su istiyor. Ayrıca parklar oldukça pis görünümlü. Bir de bu sıcak mevsimde caddeler, sokaklar tüm parklar sivrisinek ve kara sineğe karşı ilaçlanamaz mı?..
Belediyeden bekliyoruz. Milletvekili olmadan önce Sayın Başkan’dan hizmetleri bekliyoruz…

MUHALEFET MİLLETVEKİLLERİ

Samsun’da 4 muhalefet milletvekili vardır. Hiç yaptıkları bir iş yok. Hele biri var mübarek milletvekili değil, sanki tüccar.
Halkın hiç bir sorunu ile ilgilenmiyor. İnşallah Akdağ’daki su fabrikasının işi biter, patates işi zaten su koydu.
CHP milletvekili Sayın Neslihan HANCIOĞLU’da olmazsa Samsun’da muhalefet yok sayılır.
Bu konuyu işlemeyi sürdüreceğim.

Share
15 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Zorunlu Toplulaştırma..

  15 Eylül 2021 Köşe Yazıları

  Vezirköprü'de bu hafta yoğun geçti. Özellikle zorunlu arazi toplulaştırma işlemlerine önceki hafta Yağınözü Mahallesi'nde, geçtiğimiz hafta da Adatepe Mahallesi'ndeki vatandaşların itirazlarının damga vurduğu haftada İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ziyareti de eklenince uzun zamandır olmayan bir yoğunluk oluştu. Arazi toplulaştırma olarak bilinen projenin ilçede yeniden adlandırılarak Zorunlu Toplulaştırma denmesi, halkın bu konuya ne kadar duyarlı olduğunun göstergesidir aslında. Zorunlu Arazi Toplulaştırma işlemine özünde karşı olma...
 • MERAL AKŞENER

  15 Eylül 2021 Köşe Yazıları

  Geçen hafta Vezirköprü'de Meral Akşener fırtınası esti. Her meydanda, her cadde ve sokakta, kahvehaneler ve parklarda İYİ Parti ve lider Akşener konuşuluyordu. Meral Akşener; Özellikle toprakları gelişi güzel toplulaştırılmaya başlanan Vezirköprü'nün 24 köyünden biri olan Adatepe köyünde moral depoladı. Adatepe'de özellikle kadınlar büyük kalabalık halinde Meral Akşener'i coşkun bir tezahüratla karşıladılar. Toprakların toplulaştırılması geçici bir süre için durduruldu ve iş makineleri şimdilik geri çekildi. Ancak; Halk arasında yaygın bir kan...
 • Birlik olmalıyız, ama nasıl?

  08 Eylül 2021 Köşe Yazıları

  Daha önceleri Vezirköprü'nün bölgede en önemli ilçe olduğunu bilirdik. Bunda ilçenin kendi içindeki ürettiklerinin dışarıda Pazar bularak satmaları ve buradan elde edilen paranın ilçe ekonomisine katılmasının önemi büyüktü. Kunduracılık olsun, ipek böcekçiliği olsun, çömlekçilik olsun, ip yapımı olsun.. Daha neler neler. Vezirköprü kendi ihtiyacını kendi karşıladığı gibi, dış pazarda da yer bulan bir ekonomiye sahipti. Türkiye'de de dünyada olduğu gibi üretim modelleri değişince fabrikasyona ayak uyduramayan Vezirköprü de ekonomik yönden zayıf...
 • SAMSUN’DA MUHALEFET VAR MI?

  08 Eylül 2021 Köşe Yazıları

  Yıllardır “Vezirköprü sahipsiz” diye hem Vezirköprülüler hem de Vezirköprü yerel medyası dertlenip durur. Haydi diyelim iktidar Vezirköprü sorunlarının çözümü ile ilgilenmiyor ya da çözümleri savsaklıyor. Peki ya muhalefet ne yapıyor? Samsun'da muhalefet örgütsüz.İl başkanlarını pek bilmem ama özellikle sahipsiz bulunduğumuz Vezirköprü'de örgütün değil kişilere ya da kişiye bağlı “kalk-kalk, yat-yat” emre bağlı ilçe başkanı ile kitlesel muhalefet olmaz!.. Ayrıca özellikle ana muhalefet (Büyük Muhalefet) partisi CHP'nin Samsun'daki milletvekil...