logo

SAMSUN MUHALEFET MİLLETVEKİLLERİ NE İLE MEŞGUL?


İhsan Cömert
comert_ihsan@hotmail.com

Son günlerde Türkiye’mizin ciğerleri ve kalbi cayır cayır yandı. Tedbir alınmaz da geçti deyip kulak ardı edilirse yanmaya devam ederiz.
Kasıtlı, sabotaj, ihmal isterse kazaen olsun yangınlar bir felaket.
Ne olursa olsun yetkililer bu felaketlerin önüne geçmek zorundadır. Aksi halde güzel Türkiye’miz kısa zamanda çöl olmaya ve yaşanamaz hale gelmeye mahkûmdur.

ÇİFTÇİ KURULUŞLARI

Ziraat odaları, tarım kooperatifleri, pancar ekicileri birliği gibi çiftçi kuruluşları vardır.
Bu kuruluşların yönetim organları üyelerin katılımı ile seçimle yapılır.
Biz bu yazımızda pancar ekicileri kooperatifi seçimini kısaca irdeleyelim.
Her kongrede Amasya pancar ekicileri kooperatifinin seçimlerini izlerim. Vezirköprü, Havza, Suluova, Erbaa, Merzifon ve Gümüşhacıköy pancar ekicileri binlerce üretici arabalarla Amasya’ya taşınır.
Tam bir curcuna, kimin eli kimin cebinde belli değil, yapılan sözde seçim. Gücü gücü yetene, her an kavga, hatta büyük olaylar yaşanabilir.
Yapılanın adı sözde seçim!!
Bu kooperatifin her köyden ortak sayısına göre delege sistemine geçilse, kongre yasal hale getirilirse, zorbalığa son verilirse, binlerce çiftçi sıcakta balık istifi kongre meydanına toplanmazsa.
Gelecekte bu sistemin değişeceğini umuyorum.
Kooperatifi ve fabrikayı oldukça düzenli ve çiftçinin yararına düzelten Mustafa SAATÇİ’ nin seçimleri de düzene koyacağını umuyorum.

BELEDİYE ÇALIŞMALARI

Belediyenin çocuk parklarındaki ağaçlar acil su istiyor. Ayrıca parklar oldukça pis görünümlü. Bir de bu sıcak mevsimde caddeler, sokaklar tüm parklar sivrisinek ve kara sineğe karşı ilaçlanamaz mı?..
Belediyeden bekliyoruz. Milletvekili olmadan önce Sayın Başkan’dan hizmetleri bekliyoruz…

MUHALEFET MİLLETVEKİLLERİ

Samsun’da 4 muhalefet milletvekili vardır. Hiç yaptıkları bir iş yok. Hele biri var mübarek milletvekili değil, sanki tüccar.
Halkın hiç bir sorunu ile ilgilenmiyor. İnşallah Akdağ’daki su fabrikasının işi biter, patates işi zaten su koydu.
CHP milletvekili Sayın Neslihan HANCIOĞLU’da olmazsa Samsun’da muhalefet yok sayılır.
Bu konuyu işlemeyi sürdüreceğim.

Share
35 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Siz varsanız, biz olacağız!

  19 Ocak 2022 Köşe Yazıları

  Vatandaş Gazetesi bu sayısıyla birlikte yeni yaşına giriyor. 63 yıllık kesintisiz yolculuğunda her sayısında Vezirköprü olan, her hazırlığında Vezirköprü için üretmeye çalışan bir gazete olarak VATANDAŞ Gazetesi, bu kadar uzun zaman aralıksız çıkan az sayıdaki gazetelerden biri. Binlerce yıllık tarihi olan Vezirköprü'nün yakın zamanının yazılı tarihi. Kimi zaman bireylerin sıkıntılarına kimi zaman ilçenin genel sıkıntılarına yer vererek kâh olanları aktardık, kâh dilimiz döndüğünce geleceği için daha iyi olduğuna inandıklarımızı aktardık. Hale...
 • VATANDAŞ 1959-2022

  19 Ocak 2022 Köşe Yazıları

  Vatandaş Gazetesi'nden söz ederken hiçte mütevazı davranmaya gerek yok. Gerçeği söylemek gerekirse 63 yılda neler yaşanmadı ki? Vezirköprü'ye yapılan her hizmette Vatandaş Gazetesi'nin damgası vardır. Söylemek gerekirse Türkiye'de 63 yıl yaşamını sürdürebilen yerel gazete var mıdır? Bilmiyorum. Vatandaş'ın geçmiş yıl dönümlerinde dilim döndüğü kadar, kalemim çalıştığı kadar kuruluşu sırasında, daha ileriki zamanlarda ne zorluklarla karşılaşıldığını çok anlatmaya çalıştım. Vatandaş Gazetesi'nin yaşamını sürdürmek için verdiği yaşam ...
 • 10 Ocak!..

  12 Ocak 2022 Köşe Yazıları

  Gazetecilik, mevcut olmadığında kıymeti anlaşılan mesleklerden biridir. Vezirköprü'de uzun zamandır var olduğu için olmamasının eksikliği pek bilinmez. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü her gazeteci için olduğu kadar bizim için de önemlidir. Gazetecilik mesleğinde çalışanların sosyal haklarından bugün bile aynı şekilde var olan hakların kazanıldığı tarih olduğu için kutlanır 10 Ocak. Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'nin 10 Ocak için düzenlediği gecede diğer birçok gazeteci ile birlikte ilçe gazetelerini de atlamamış olması bizim için sevind...
 • KAFAMIZA TAKILAN SORULAR

  12 Ocak 2022 Köşe Yazıları

  Ülkemizi yöneten ya da yönetmek isteyen siyasilere bazı sorular sorsak ilgilenirler mi acaba? İktidardakilere soracak pek bir şey yok. Onlar bir yol tutturmuş gidiyorlar. Vahşi kapitalizmin dostu onlar; - “Bırakın yapsınlar, bırakın geçsinler.” Yolu, ayrıca tek kişilik yönetim sisteminde “Her şeyi ben bilirim, benim yaptığım her şey doğrudur” anlayışı. Sorularım daha çok iktidar olmak için halktan yetki isteyen muhalefete. - İşsizliği yok etmek için satılan şeker fabrikalarını devletleştirip tam kapasite üretime geçirecek misin...