logo

Samsun Okuma Vakti Projesi 4 Yaşında

Samsun Okuma Vakti Projesi 4 Yaşında

8 Şubat 2017 yılında Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce başlatılarak yürütülen “Samsun Okuma Vakti” projesi bu yıl 4.yaşına girdi.

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen, nitelikli okur olma yolunda çocuklarımızın yanında olmayı, onları okuma kültürünü özümseyen, okuduğunu sorgulayan, fikir üreten bireyler olarak topluma kazandırmayı hedefleyen proje 4 yaşında.
Bundan 4 yıl önce 8 Şubat 2017 tarihinde ailelerin çocuklarıyla nitelikli zaman geçirmeleri amacıyla kitap okuma anlamında önemli bir projeye imza atıldı ve her akşam 20.00’de kitap okuma etkinlikleri gerçekleştirilerek aileler kitabın etrafında buluşturuldu.
2020-2021 eğitim öğretim yılında başlayan projenin bu yılki etkinlikleri 3 aşamada gerçekleşecek:
1.aşamada; 10 Şubat 2021 tarihi itibariyle yerel ve ulusal anlamda halkımıza mal olan yazarlar okurlarıyla zoom platformu üzerinden bir araya gelecek.
2.aşamada; saat 20.00’de başlaması alışkanlık haline gelen projede kitapseverlerimiz hikâyelerini 3 platformda yazacaklar.
3.aşamada ise; Bakanlığımız tarafından uygun görülen güncel kitaplar öğretmenlerimiz tarafından seslendirilecek ve www.samsunokumavakti.com adresinde sesli olarak okurlarıyla buluşacak.
Projenin kitap okuma konusunda yapılan çok önemli bir çalışma olduğunu ve toplumumuzda bu konuda ciddi bir farkındalık meydana getirdiğini vurgulayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Resül Özata, projenin bu yılki etkinlikleri kapsamında Vezirköprü olarak tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimizin yapılan çalışmaları #samsunhikayesiniyaziyor etiketiyle 8 Şubat 2021 günü saat: 20.00’de facebook ve twitterda paylaşarak katılımlarnı beklediklerini vurguladı.

Share
61 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?