logo

Samsun Valisi Dağlı açıkladı… Samsun’da Vaka Sayısı Yine Arttı

Samsun Valisi Dağlı açıkladı… Samsun’da  Vaka Sayısı  Yine Arttı

Samsun Valisi Zülkif Dağlı Samsun genelindeki Koronavirüs vaka sayılarının yeniden artışa geçtiğini ifade ederek “’Omicron’u yenmek için eski ayarlarımıza, önlemlere daha sıkı uyum sağladığımız günlere geri dönmeliyiz” dedi.

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, “18-24 Aralık haftası verilerinde kısmi bir gerileme gösteren vaka sayımız, son 10 gün itibarıyla yeniden bir yükseliş içine girdi ve ilimizde maalesef vaka sayımız yüzde 50 oranında, hızlı bir artış gösterdi. Ülkemizde görülen ‘Omicron’ varyantının etkileri, henüz şehrimizde görülmeden ortaya çıkan bu ani artış bizi endişelendiriyor ama bu durum sadece bizi endişelendirmemeli.
Hepimiz, yeni varyantın etkileri ilimizde ortaya çıkmadan, bu olumsuz tablodan kurtulmanın yollarını aramalı ve koronanın bizi bunalttığı, ölümleri artırdığı günleri hatırlayarak, ‘Omicron’u yenmek için eski ayarlarımıza, önlemlere daha sıkı uyum sağladığımız günlere geri dönmeliyiz” şeklinde konuştu.

Vali Dağlı, “Maske kullanımının ve kalabalık ortamlardan uzak durmanın önemine değinen Vali Dağlı, “Çene altı maske kullanmaktan vazgeçmeli, kalabalık yerlerden olabildiğince uzaklaşmalı, bu ortamlarda bulunmamız gerekiyorsa kesinlikle maskeli olmalı ve hepsinden de önemlisi mutlaka ve mutlaka aşımızı yaptırmalıyız.
Son günlerde Sağlık Bakanlığı’mız tarafından yapılan düzenlemeyle bir önceki aşısının üzerinden 3 ay geçen vatandaşlarımıza da hatırlatma dozlarını yaptırma hakkı verildi. Yerli aşımız Turkovac’ın ilimize gelmesine sayılı günler kaldı.
Elimizde bu kadar güçlü silah varken bu mücadeleyi kaybetmemeli, ilimizi koronadan korumalı, onca zorluğun ardından yerli aşımızı da ürettiğimiz bir ortamda vaka sayımızın artmasına, yeni can kayıpları yaşamamıza izin vermemeliyiz” dedi.
Samsun’da yaşayanlara çağrıda bulunan Vali Dağlı, “Lütfen, koronayla mücadelede eski ayarlarımıza dönelim. Maske, mesafe önlemlerine riayet edelim. Aşı hakkımız varsa bunu mutlaka kullanalım, aşımızı ertelemeyelim. Şehrimize doğru gelen yeni varyant, etkisini göstermeden önlemimizi alalım. ‘Omicron’a şehrimizi teslim etmeyelim” ifadelerini kullandı.

Share
5 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?