logo

Samsun Valisi Dağlı: “Havza OSB 11 bin dönüme çıkarılacak” “Vezirköprü OSB Bakanlıkta..”

Samsun Valisi Dağlı: “Havza OSB 11 bin dönüme çıkarılacak”  “Vezirköprü OSB Bakanlıkta..”

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Havza OSB’nin mevcut alanının 11 kat artırılarak 11 bin dönüme çıkartılacağını söyledi. Vezirköprü OSB’nin de Bakanlıkta imzada olduğunu ve 2 bin 250 dönüm olarak planlandığını kaydetti.

Vali Zülkif Dağlı, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nın(TSO) hazırladığı Stratejik Plan toplantısında ildeki mali yatırımlar ve hamleler hakkında açıklamalarda bulundu. Yapımına başlanan, başlanacak ve büyütülecek organize sanayi bölgeleri hakkında bilgi verdi.
Samsun’da yeni OSB için yer tahsisinin çok kısa bir sürede tamamlanacağının altını çizen Samsun Valisi Dağlı, “İl ve ilçedeki TSO’larla yakın çalışıyoruz. Yeni OSB ile ilgili süreç artık son aşamaya geldi. Artık TİGEM’den buranın devrini çok yakın bir zamanda alacağız. Gıda OSB ve Yeni OSB’ye giriş noktasında Karayolları ile kavşak projemiz şu anda hazırlandı. Yani ön hazırlıkların tamamı şu an itibarıyla devam ediyor” dedi.

“Havza OSB’yi 1000 dönümden 11 bin dönüme çıkartıyoruz”
Yatırımcılar açısından avantajlı bir bölge olan Havza OSB’nin 11 kat arttırılacağını vurgulayan Zülkif Dağlı, “Üretim, istihdam, sanayi gerçekten güzel gelişmeler. İlçelerimizde de güzel gelişmeler var. Özellikle Kavak OSB çok cazip bir hale geldi. Hatta biz oranın 580 dönüm genişleme alanını bakanlığa müracaat ettik. Bakanlıktan bize, ‘Uygundur, siz yer seçim komisyonunu toplayın ve kararınızı verin’ şeklinde bir yazı geldi. Ayrıca geçen hafta itibarıyla Vezirköprü’ye Karma OSB’nin imzasını bakanlığa gönderdik. Orası 2 bin 250 dönüm karma OSB olacak. Vezirköprü’de ağaç endüstrisi alanında güzel bir altyapı var. Karma OSB ile bunun devamını sağlamış olacağız.
Havza da bizim için çok değerli. Havza, Kavak ve Vezirköprü kalkınmada öncelikli 5. derece çerçevesine alındı. Yani avantajları çok fazla.
Çarşamba’nın da önümüzdeki hafta altyapı ihalesini yapıyoruz. Hatta elektrik malzemelerini kendimiz alıyoruz ki artık piyasanın durumunu siz bizden daha iyi takip ediyorsunuz. Yoksa elektrik malzemeleri çok fazla hareketli olduğu için ihaleye giren olmaz diye malzemelerini alacağız, sadece işçiliğini yaptırmış olacağız. Gıda OSB’de altyapı devam ediyor, yönetim binası da yapılıyor. Terme’ye de bir çalışmamız var. Burada da Sera OSB’lere destek niteliğinde bir projemiz olacak” diye konuştu.

Share
13 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?